עמוד הבית שירותים ביובית לחניונים
ביובית לחניונים
שתף
20 אוג 2023

ביובית נמוכה נדרשת כאשר צריכים לשאוב במקומות עם תקרה בגובה נמוך כמו חניון, מקלט, מרתף וכדומה. בענק הביובית אנחנו מחזיקים ביוביות קטנות ונמוכות כדי שנוכל לטפל בכל שאיבה, הצפה או סתימה במקומות מסוג זה. צריכים ביובית לחניונים? צרו קשר. למידע נוסף על השירות המשיכו לקרוא.

 

ביובית לחניונים נמוכה וקטנה

בתמונה: ביובית בגובה נמוך שמתאימה לחניונים ומקומות עם תקרה נמוכה

 

שאלות נפוצות על ביובית קטנה לחניונים עיקרי הדברים
שימושים עיקריים שאיבה בחניון, מרתף, מקלט או כל מקום עם תקרה נמוכה
יתרון מרכזי מאפשרת שאיבה חזקה במקום עצמו במקום פריסת צינור ארוך שמקטין את עוצמת השאיבה
מה ניתן לשאוב? הצפה מים בחניון, בור ספיגה, בור שומן / מפריד שומנים, פסולת ביוב
טווח מחירים של השירות החל מ- 650 ₪

 

חניונים תת קרקעיים נבנים לרוב מתחת לבניינים גבוהים כמענה לצורכי חנייה, לפעמים בחניונים עצמם גם פועלים עסקיים שונים וכולם, הבניין, החניון והעסקים הפועלים בו משתמשים במערכות הביוב של הבניין שחלק ממנה עובר מתחת לחניון.

כמו כל מערכת ביוב, גם מערכות הביוב בחניונים צריכות טיפול שוטף ומניעתי וטיפול נקודתי כאשר ישנה סתימה או בעיה בזרימת השפכים.

 

ביובית נמוכה לחניונים – היחידה שיכולה

מרבית החניונים נבנים בצורה נמוכה כדי להרוויח מקום לבניין שמעליהם ולכן רכבים גדולים כמו משאיות אינם יכולים במרבית הפעמים להיכנס אליהם.

גם במקרים של חניונים עם תקרה מספיק גבוהה, לרוב הכניסה אליהם כוללת עיקולים ופניות המצריכות יכולות תמרון גבוהה, שכלי רכב גדולים מתקשים או אינם מסוגלים.

מכיוון שזהו המצב, ניתן כיום למצוא ביובית המצוידת במערכת שאיבה וצנרת מוקטנת שהותקנה לא על משאית אלא, על התא האחורי של רכב מסוג טנדר. לרוב מדובר בטנדרים הגדולים המגיעים עם עוצמת מנוע וחשמל גבוהה.

ביובית על רכב בגדול ביניים, כמו טנדר, יכולה להיכנס לחניון, לתמרן ולהגיע לכל חלק שלו ולהפעיל את המערכת.

 

ביובית קטנה לשאיבה בחניון – צפו בסרטון:

 

היתרונות של ביובית נמוכה לחניונים

ביובית היא הפתרון היעיל ביותר לרוב המכריע של הבעיות במערכת הביוב.

עם זאת, בחלק מן הקריאות המשאית הסטנדרטית פשוט לא תהיה רלוונטית, כי אין לה יכולת להגיע קרוב לפתח הביוב שבו צריך לטפל, או שדרכו צריך להפעיל את המכשירים והצינורות – למשל במקרה של חניונים.

הזמנת ביובית נמוכה לטיפול בתקלות בביוב שממוקמות בחניון תת קרקעי, כגו הצפה פתאומית, ריח רע שעולה מפתחי הביוב או סתימה חמורה, היא המפתח לפתרון מהיר, יסודי ואפקטיבי וזאת בזכות שני היתרונות הבולטים של השימוש בביובית מהסוג הזה:

#1 נגישות – המימדים של ביובית קטנה מאפשר לה להגיע קרוב מאוד לפתח הביוב, לכן כל פעולה שנעשית בין אם זו שאיבה, שטיפת קווים, או שחרור סתימות, מתבצעת בקלות ובצורה הטובה ביותר.

#2 עוצמה – על אף שמדובר במיכלית ביובית, בצינורות ובמכשירים שממוקמים על גבי טנדר ולא על משאית רגילה, עדיין זוהי אותה עוצמת עבודה של ביובית בגובה נמוך ומכאן שהפעולות נעשות בצורה האופטימלית.

 

ביובית לחניונים

 

טיפול מונע ונקודתי במקומות עם תקרה בגובה נמוך

צנרת ביוב היא צנרת ארוכה שהיא גם צנרת צוברת וגם צנרת מתפתלת, שני המאפיינים הללו מחייבים טיפול מונע תקופתי. כאשר טיפול כזה לא מתבצע עולה באופן חד הסיכוי של התפתחות סתימה או בעיה המובילה לצורך בטיפול נקודתי.

צנרת צוברת

סוגי השפכים שעוברים בצנרת כוללים חומרים שונים שלחלקם יש נטייה להידבק או להיצמד לדפנות הצינור (בדומה לאבנית שמצטברת בצנרת מדיח או מכונת כביסה).

שמנים מסוגים שונים הם החומרים השכיחים ביותר הנוטים להידבק לדופן וכך, בתהליך איטי הצינור הופך לצר יותר עד כדי מצב שבו שפכים גושיים אינם מצליחים לעבור ונתקעים בו.

צנרת מתפתלת

בכדי להגיע ליעד הביוב הסופי, צנרת הביוב מורכבת מפניות ועיקולים המאפשרים פריסה שלה במרחב של אזור הבנייה עד להגעה לבורות השפכים הראשיים. 

הפניות בצנרת הן נקודות תורפה שבהן יכולה להיתקע פסולת גושית (לדוגמא, מגבונים ובדים). הפסולת שנתקעת  תופסת עוד פסולת ועוד פסולת עד שבסופו של דבר כוח הזרימה הופכת חלשה יותר מהעוצמה של הפסולת שנתפסה בעיקול ונעצרת.

טיפול מונע

בחניונים, זהו טיפול שניתן לביצוע על ידי ביובית נמוכה הכוללת מיכל מים גדול וצינור ארוך עם לחץ מים עוצמתי. הצינור, מוכנס לנקודות שונות בצנרת דרך פתחי הביוב ובאמצעות סילוני מים חזקים היוצאים ממנו מנקה את כל מה שנדבק לדפנות וגם מפנה עיקולים ופניות בצנרת.

טיפול נקודתי

כאשר נוצרה סתימה, מזהים את האזור המשוער שלה (לפי מצב הבורות המקשרים) ולקטע הזה מכניסים את הצינור שבאמצעות עוצמת המים מעיף כל דבר תקוע או מפרק אותו לחתיכות וכך משחרר את הסתימה. לדוגמא, במידה ונכנסים שורשי עצים לביוב ניתן לפתוח אותם באמצעות פתיחת סתימת שורשים. בטיפול זה מכניסים חומרים לפתח הביוב אשר הורסים את השורשים.

 

איך בוחרים ביובית נמוכה לחניונים?

תחילה יש לבדוק מה הגובה המירבי המותר לכניסת רכבים לחניון. בהתאם לכך בודקים עם חברת הביובית, האם יש להם במערך השירות שלהם ביובית היכולה לעבור ולתמרן בתוך החניון בהתאם לגובה המקסימלי.

השלב הבא, יהיה לבדוק זמינות הגעה למתן השירות, לאחר מכן לבדוק מהו המחיר המוערך לטיפול בבעיה.

 

שימושים נוספים לביובית נמוכה

הצורך לטפל בבעיות במערכת הביוב של חניונים תת קרקעיים, מצריכה הזמנת ביובית לשאיבה בחניון שבאמצעותה אפשר להציע מגוון רחב של שירותים נוספים, אך למעשה יכולת התמרון שלה וגודלה מאפשרים לה לעבוד בצורה מצוינת, בכל מקום שהנגישות אליו היא בעייתית בגלל תקרה נמוכה או נגישות מאתגרת.

מקלטים, מחסנים שנמצאים בקומה תת קרקעית, מרתפים או כל חלל אחר שנמצא בגובה נמוך או מתחת לפני השטח, מועדים לפורענות בכל הקשור לתקלות ביוב – וקשה עד בלתי אפשרי לבצע עבודות ביוב כדי לפתור את התקלות הללו, בעזרת ביובית רגילה.

זוהי הסיבה שחשוב להתאים את סוג הביובית לאזור הקריאה, כך שבמצב שבו מדובר במרתף, מקלט או חניון – ניתן יהיה להציע ביובית קטנה שתבצע את הפעולות הנדרשות ביעילות מקסימלית.

 

מחיר ביובית נמוכה

באופן עקרוני, העלות של ביובית נמוכה תהיה גבוהה יותר ממחיר שירות על ידי ביובית רגילה על ידי משאית. הסיבה לכך היא שמהערכות המוקטנות והמותקנות על ביובית נמוכה יקרות יותר.

המחיר לביובית נמוכה בענק הביובית הוא 750 ש"ח. המחיר הסופי תלוי בסוג והיקף הבעיה (בור ספיגה, מערכת בורות מעבר, האם יש צורך בתיקון חלק במערכת שנפגע וכדומה). 

הנה כמה מן העלויות של שירותים שתוכלו להזמין מאיתנו, כחלק מהטיפול בבעיות ביוב במקומות נמוכים כמו חניונים, מקלטים ומרתפים:

שירותי ביובית נמוכה מחירון מומלץ
עלות הזמנת ביובית קטנה החל מ- 750 ₪
מחיר צילום קווי ביוב בחניון תת קרקעי החל מ- 850 ₪
עלות הסרת שורשים בביוב בקרבת מרתף בבית פרטי החל מ- 750 ₪
מחיר פתיחת סתימה בביוב במקלט בגובה נמוך החל מ- 650 ₪

 

חניונים ציבוריים או חניונים של בנייני מגורים פרטיים, כמעט כולם, מתמודדים עם מערכת ביוב שעוברת מתחתיהם ומהווה חלק משלים לכל מערכת הביוב המשרתת את הבניין כולו.

במקרים של בעיות במערכת הביוב, הפתרון היחיד הוא באמצעות ביובית נמוכה וקטנה המותאמת במיוחד ליכולת תמרון ועבודה בתוך חללים מונמכים.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן