עמוד הבית שירותים שאיבת הצפות
שאיבת הצפות
שתף
22 ינו 2024

אחת מהעבודות השכיחות ביותר שצוותי הביובית מבצעים מדי יום היא שאיבת הצפות. ככה זה כאשר מים מסוגים שונים מצטברים במקומות שאינם מיועדים עבורם. יש לשאוב ולפנות אותם בהקדם האפשרי למניעת פגיעות נוספות.

שירותי שאיבת הצפות הם המומחיות שלנו בחברת ענק הביובית. אנחנו עושים זאת באמצעות ביוביות מתקדמות, בצורה הכי מקצועית שיש.

מהם הגורמים הנפוצים ביותר להצפה, איך שואבים אותה בצורה מהירה ויעילה וגם מהי העלות באמצעות ביובית או אמצעים אחרים? על השאלות האלה ועוד רבות נוספות, נענה לכם בשורות הבאות.

 

שאיבת הצפות

 

התרחישים הנפוצים בהם נגרמת הצפה

הצפה מוגדרת כמים שעולים על גדותיהם במקום שאינו מיועד לכך. ממה היא נגרמת? להלן מספר גורמים נפוצים:

✔️ סתימות ביוב – זהו הגורם מספר אחד להצפות. סתימה בצינור הביוב, שוחה או בריכת ביוב מונעת את המשך זרימת המים במורד הצנרת. המים פורצים מהנקודות הקרובות ביותר החוצה ונגרמת הצפה.

✔️ הצפות מי גשמים – בימי גשם סוערים, מערכת הביוב יכולה להיכשל בהתמודדות עם כמויות המים הגדולות ונוצר עומס יתר, במיוחד במקומות נמוכים. בימים שכאלה רבים פונים אלינו כדי שנגיע לשאוב הצפות מים.

✔️ פיצוצי צנרת – צנרת מים שהתפוצצה בתוך או מחוץ למבנה גורמת בדרך כלל למים להצטבר, מכיוון שברוב המקרים אין בסמוך אליה פתח ניקוז.

במקרים אחרים, הפעלת מערכת כיבוי אש בתוך מבנים (ספרינקלרים) אף היא עלולה לגרום להצפה, במיוחד אם אין פתחי ניקוז שאליהם המים יכולים לזרום בחופשיות (או שהם סתומים).

 

סוגי הצפות והמאפיינים שלהן

לאחר שהכרתם את הסיבות השונות שבגללן נוצרת הצפת מים והבנתם את הצורך לפנות אל חברה שמתמחה בשאיבת הצפות, כדאי שתכירו גם מספר סוגים נפוצים ואת המאפיינים שלהם.

הנה טבלה שמסכמת זאת עבורכם:

סוג ההצפה מאפיינים
הצפה בביוב הצפה בעלת ריח רע מאוד, מזוהמת ומסוכנת תברואתית. הצפות ביוב יכולות לפגוע גם בתשתיות אם הן לא מטופלות בזמן, לפגוע בצמחייה ולגרום להתרבות מזיקים
הצפה בחניון בחניונים תת קרקעיים הצטברות של מים רבים נוצרת מאחר ומדובר במקום מאוד נמוך. הצפות בחניונים עלולות לגרום לפגיעות גוף בשל החלקות ונפילות, לפגיעה בתשתיות חשמל בחניון ואף לסכן רכבים ככל שמפלס המים עולה
הצפת מים בבניין מאוד מסוכנת. יכולה לגרום להחלקה ולהיות קרובה מאוד לשקעים וקווי מתח חשמליים. הצפה בבניין יכולה לזרום גם לפיר המעלית, להציף אותו ולגרום לנזקים חמורים
הצפה בבית מזיקה מאוד למבנה הבית, עלולה לגרום לנזקי רטיבות, נזק למערכת החשמל (מה שגם מהווה סכנה), לפרקטים, לריצוף, לרהיטים ועוד
הצפה במרתף / במקלט מקומות אלו נמוכים מפני הקרקע ולכן ממוקמים מתחת למערכת הביוב. ריכוז של מים במקומות כאלה לעולם לא יתפנה מעצמו ויש לשאוב בהקדם

 

עכשיו שאתם יודעים לאילו נזקים הן גורמות, אתם גם מבינים עד כמה הצורך לטפל בהצפות הוא בהול! מתי צריך לשאוב? כמה שיותר מהר, על מנת שייגרם כמה שפחות נזק! מסיבה זו אנחנו זמינים עבורכם בתדירות גבוהה מאוד.

 

שאיבת הצפה בביוב

 

שאיבת הצפות – כיצד הביובית מבצעת את זה?

כפי שכבר ציינו, התשובה לשאלה איך מטפלים בהצפות בצורה מהירה ויעילה, היא באמצעות ביובית.

מה זה בכלל ביובית? הכוונה לכלי רכב מיוחד שנושא על גבו את כל מה שנדרש לטובת שאיבת מים.

אותם הכלים כוללים, בין היתר, משאבות מסוגים שונים, מיכלי שאיבה, צינורות באורך ובקוטר משתנה וראשי צינור מיוחדים.

שאיבת הצפות עם ביובית מתבצעת באופן הבא:

#1 בחירת ביובית מתאימה – בשיחת הטלפון הראשונית שלכם אלינו נבקש שתתארו לנו את סוג ההצפה והיקפה (ואם אפשר גם לצלם לנו). בהתאם לתיאור והאופי שלה נבחרת הביובית המתאימה ביותר למשימה.

#2 הגעה לשטח, שאיבה ופינוי – כאשר נגיע לשטח, צוות הביובית ישאב את תכולת ההצפה ויפנה אותה לאתרים המורשים לכך על פי חוק. לעיתים, כמו במקרה של שאיבת מים בתוך מבנה או שאיבת מי גשמים מחניון, ניתן לרוקן את נפח השאיבה לתוך שוחת ביוב פנויה, מאחר ולא מדובר בפסולת מזוהמת או תעשייתית.

כמובן שלפני ששואבים הצפות ננקטים כל אמצעי הזהירות והבטיחות הנדרשים, ביניהם ניתוק מערכת החשמל של המבנה, תיחום אזור השאיבה ופינוי עוברים ושבים.

 

צפו בצוות שואב הצפה של מי גשם

 

שאיבת הצפות – כל סוגי המשאבות המתאימות למשימה

הבחירה בסוג הביובית וסוג המשאבה שעל גביה מתבצעת בהתאם להיקף ההצפה ותנאי השטח.

למשל, קיים הבדל בין שאיבת מים מהרצפה, שאיבת מים מהחניון, שאיבת ביוב או פסולת נוזלית תעשייתית/שומנית וכו'.

הבחירה יכולה לכלול את אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

✔️ משאבה מובנית על ביובית משאית – זוהי המשאבה החזקה יותר. היא מחוברת לרכב גדול ומסוגלת לספק עוצמת יניקה אדירה. החוזק שלה קשור גם לעובדה שלעיתים היא עשויה להיות ממוקמת הרחק מההצפה עצמה ויש צורך להשתמש בצינור ארוך, מה שמחייב עוצמת שאיבה גדולה ככל שהמרחק עולה.

✔️ משאבה מובנית על ביובית נמוכה – משאבה זו נמצאת על גבי רכב הרבה יותר קטן ממשאית, מה שקרוי גם ביובית לחניונים בגובה נמוך. השימוש בה מיועד למקרים בהם יש בעיית נגישות למקומות המוצפים או מגבלת גובה, כגון מקלטים, חניונים, חצרות ומקומות נוספים.

✔️ משאבה ניידת – שאיבת הצפות לעיתים אינה יכולה להתבצע על ידי רכבי ביובית רגילים, כמו במקרה של שאיבת פיר מעלית או הצפה בביוב ברחוב צר מאוד. במקרים כאלה שאיבת הצפה עם משאבות ביוב ניידות וקומפקטיות שניתן לשאת בידיים או על גבי עגלה מיוחדת היא הפתרון. חלק מהמשאבות הללו מגיע עם מיכל ואילו אחרות פשוט מחוברות לפתח ניקוז סמוך ומעבירות את נוזלי השאיבה ישירות אליו.

✔️ משאבות טבולות – במקומות מאוד נמוכים בהם קו הביוב נמצא מתחת למערכת הביוב (מרתפים ומקלטים, למשל), ניתן לטפל בהצפות מים באמצעות משאבות טבולות. משאבות אלו מונחות בתוך צבר המים עצמו ולמעשה דוחפות את המים במעלה מערכת הביוב הקיימת עד לפינוי מוחלט.

 

מה עושים לאחר הטיפול בהצפה?

בדרך כלל, הצפה אינה נגרמת יש מאין והיא בדרך כלל תוצאה של כשל במערכת הביוב או הניקוז של המתחם, הבניין או הדירה.

מסיבה זו, כדאי לפנות אל חברה שיודעת לא רק לשאוב הצפה במקצועיות, אלא גם מה עושים לאחר הטיפול בה על מנת שלא תחזור.

צוות מקצועי כמו שתמצאו אצלנו בענק הביובית ימליץ על זיהוי הבעיה על ידי צילום קווי הביוב שלכם.

הצילום נערך בתוך הצינורות באמצעות מצלמות צינור זעירות והן מספקות את המידע הנדרש לגבי קו הביוב – האם יש בו סתימות והיכן הן ממוקמות? והאם ישנם ליקויים שונים בקווי הביוב שלכם שמצריכים תיקון?

 

כמה עולה לשאוב הצפה?

מחיר שאיבת הצפות באמצעות ביובית נקבע על פי מספר גורמים:

1) היקף השאיבה – ככל שמדובר בהצפה גדולה יותר, כך יש צורך בביובית גדולה ויקרה בהתאם.

2)  נגישות – כשהאזור אינו נגיש, יש לעבוד עם אמצעים, כגון ביובית נמוכה ומשאבות ידניות, מה שיכול לייקר את המחיר.

3)  סוג הנוזלים – ככל שמדובר בסוג נוזלים שמחייב פינוי לאתרים מיוחדים, כך עלות העבודה תתייקר.

בנוסף, מחיר השירות עשוי לכלול פעמים רבות גם טיפול בבעיות נוספות שגרמו לה, כגון סתימת ביוב או ליקויים בקווי הביוב. כל טיפול שכזה מייקר את המחיר, אך אצלנו בענק הביובית תמיד תקבלו מחירים נוחים והוגנים.

הנה טבלה שמפרטת לכם את טווחי המחירים שלנו:

סוג השירות מחיר מומלץ
מחיר שאיבת הצפות ביוב עם ביובית החל מ- 700 ₪
כמה עולה לשאוב מים מחצר שהוצפה החל מ- 850 ₪
עלות של שאיבה במקלט או מרתף החל מ- 750 ₪
כמה יעלה טיפול בהצפה בחניון עם ביובית נמוכה החל מ- 800 ₪
מחיר טיפול בהצפה בדירה או בית פרטי החל מ- 750 ₪
שאיבה בחניון מחירים החל מ- 790 ₪

 

צריכים לשאוב הצפת מים? צלצלו אלינו ונשמח לתת לכם שירות. ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן