אזורי שירות
עמוד הבית שירותים התקנת משאבה טבולה
התקנת משאבה טבולה
שתף
21 פבר 2024

התקנת משאבה טבולה היא דבר הכרחי במקומות רבים, בעיקר נמוכים דוגמת מקלטים, מרתפים וחניונים. אם אתם מחפשים מי שיתקין אותה עבורכם, הגעתם למקום הנכון.

אנחנו בענק הביובית מתקינים משאבות ביוב מכל סוג. בשורות הקרובות תקבלו את כל המידע, נסביר בשביל מה צריך אותה, אילו סוגים קיימים וגם כמה עולה משאבת ביוב טבולה בממוצע.

 

מה זה משאבה טבולה ולמה צריך אותה?

על מנת להבין בשביל מה צריך משאבה טבולה, צריך קודם כל להבין מהי משאבת ביוב ולמה משמשת? מדובר באלמנט שמיועד לבצע שאיבה של נוזלי ביוב מסוגים שונים.

משאבה רגילה נמצאת במיקום מרוחק יחסית מנוזלי הביוב והיא אינה באה במגע עם הנוזלים עצמם. זהו למעשה ההבדל העיקרי בינה לבין סוגים אחרים.

אז מהי משאבה טבולה? כאן מדובר באלמנט שנמצא בתוך נוזלי הביוב עצמם, כך שהיא פועלת בסביבה מימית לחלוטין. היא משמשת בעיקר במקומות שנמוכים מקווי צנרת הביוב של המבנה, כך שמי הביוב הנוצרים שם אינם מסוגלים לנוע בחופשיות ממקום גבוה לנמוך. היא למעשה מעניקה למי הביוב את האנרגיה הנדרשת על מנת לטפס במעלה הצנרת ולא להצטבר עד לכדי הצפה.

איך פועלת המשאבה הטבולה – על בסיס עיקרון הצנטריפוגה. לאחר ההתקנה שלה היא  תמיד מוצפת באמצעות מים. כאשר היא מופעלת היא למעשה מסובבת במהירות רבה מים בתוך תא השאיבה, כאשר סיבוב זה יוצר לחץ שלילי שגורם להרמת המים במעלה הצנרת ובעוצמה הרצויה.

המשאבה אינה פועלת 24/7 ללא הפסקה, אלא רק כאשר מפלס המים עולה מעל סף מסוים שנקבע על ידי המתקין. אז, במהירות רבה היא מסלקת את המים עד שהמפלס חוזר בחזרה לקו התחתון, שמפסיק את פעולתה.

 

היכן כדאי להתקין משאבות ביוב טבולות?

משאבות ביוב טבולות נועדו למנוע הצפות במקומות נמוכים והנה כמה דוגמאות לכך:

✔️ מרתפים ומקלטים – משאבת ביוב למרתף או מקלט היא דבר חשוב מאוד, מאחר ומדובר במקומות שנמצאים מתחת לקווי הביוב, כך שהם מועדים לפורענות מבחינת הצפות.

✔️ חניונים תת קרקעיים – בדומה למקרה של מרתף ומקלט, גם חניונים נמוכים נחשבים למקומות מאוד בעייתיים מבחינת הסיכוי להצפות ולכן גם בהם כדאי לשקול את ההתקנה.

✔️ בורות רקב – גם במקומות שבהם מותקנים בורות רקב, כדאי לשקול התקנת משאבה טבולה כדי שהבור לא יעלה על גדותיו.

ההתקנה מתאימה גם במקומות נוספים, למשל משאבה טבולה לבריכה שגם מסננת את המים לפני שהיא מחזירה אותם נקיים ועוד.

 

התקנת משאבה טבולה – מהן האפשרויות מבחינת הסוגים?

ישנם מספר סוגים של משאבות טבולות לביוב שעליכם להכיר, על מנת שתדעו לבחור בכזאת שאכן תתאים למתחם המדובר:

סוג המשאבה מתי משתמשים בה?
משאבה טבולה טוחנת (גורסת) מסוגלת לא רק לשאוב את הנוזלים אלא גם לגרוס ולטחון מוצקים שונים שנמצאים במי השאיבה. באופן זה המשאבה אינה נתקעת ומסוגלת להמשיך ולשאוב גם בתנאים קשים (למשל, באתרי בנייה מוצפים)
משאבת מעבר מלא מיועדת למים נקיים יחסית או מי ביוב רגילים שאינם מכילים מוצקים בתוכם. היא אינה גורסת אך כן ניתן למצוא כזאת עם אמצעי סינון (כמו במקרה של בריכות שחייה).
משאבה טבולה 2 צול צנרת ביתית בדרך כלל מגיעה בקוטר של 2 צול. התקנת משאבה טבולה שמתאימה לחיבור 2 צול היא הבחירה הנכונה ברוב המקרים.
משאבה טבולה 3 צול מתאימה לחיבור לצנרת ביוב בקוטר 3 צול. ניתן על ידי מתאם מיוחד לחבר בין משאבה 3 צול לצינור 2 צול, אך כל שימוש במתאם פוגע בחוזק המערכת.
משאבה טבולה גובה אפס כאשר מעוניינים לבצע שאיבות שלא מתוך בור ולסילוק כל המים לגמרי (למשל, שאיבת מרתף שהוצף), יש צורך במשאבה שפועלת ממש על גבי המשטח ולא בצורה הקלאסית הרגילה של 15 ס"מ מעל תחתית בור כלשהו.

 

התקנת משאבות ביוב – איך זה מתבצע?

זה ממש לא משנה אם מדובר בהתקנת משאבה טבולה חזקה או קטנה וחלשה יותר – מי שמבצע את ההתקנה חייב להיות בעל הסמכה כחשמלאי וניסיון רב בעבודה בתחום, למען הבטיחות של המשתמשים ואריכות הימים של המשאבה עצמה.

איך מתבצעת התקנת משאבה טבולה? הנה השלבים המרכזיים:

1) תכנון – ראשית כל המתקין צריך לקבוע איזו משאבת ביוב מתאימה מבחינת סוג, כוח, קצב השאיבה, יכולת הרמה וכמו כן, התאמה לחיבור החשמלי שקיים במבנה.

2) הכנות – התקנה של משאבה קבועה מחייבת יצירת בור אליו יגיעו כל מי הביוב, משם הם יעברו במשאבה ומשם הלאה לצנרת הראשית של המבנה.

3) ההתקנה עצמה – המשאבה מותקנת תוך כדי יצירת קיבועים כך שלא תזוז ממקומה וחיבורה לחשמל בצורה מקצועית ובטוחה.

 

התקנת משאבות ביוב

 

מה עוד חשוב לדעת על משאבות ביוב טבולות?

אם החלטתם על התקנת משאבות ביוב טבולות במתחם שלכם, כדאי לשים לב גם לנקודות הבאות:

✔️ מתי צריך להחליף משאבה בביוב? – משאבות ביוב מתקלקלות עם הזמן, מאחר והן פועלות בסביבה מימית שלעיתים יכולה להיות מאוד קורוזיבית. כאשר הדבר קורה חייבים להחליפן במהירות, אחרת תתרחש הצפת ביוב מסריחה ובעייתית.

עוד מקרים שדורשים החלפה – כאשר היא גורמת לקצר חשמלי, כאשר היא מרעישה מידי או כאשר המאפיינים הטכניים שלה, כגון נפח שאיבה לדקה ויכולת ההרמה של נוזלים, אינם מספיקים לאור שינויים שונים שהתרחשו בקו.

✔️ איך לשמור על משאבת הביוב לאורך זמן? – הדרך לשמירה על פעולה תקינה טמונה בתחזוקה נכונה. תחזוקת משאבה טבולה צריכה לכלול ניקוי תקופתי ובדיקה של המערכות החשמליות שלה ואנחנו מציעים לכם גם את השירות הזה.

על מנת למנוע תקלות, יש למנוע מחפצים מוצקים להגיע למגע עם המשאבה (מגבונים, חיתולים, צעצועים של הילדים וכו') וכמו כן גם למנוע מפסולת שומנית לעבור טיפול על ידי המשאבה, אם היא אינה מיועדת לכך מראש.

✔️ מה ניתן לעשות במקרה של תקלות במשאבות הביוב? – אם המשאבה הפסיקה לעבוד או שהיא מקצרת, ייתכן שלא מדובר בבעיה במשאבה עצמה אלא בשקע החשמלי שלה. אם בדקתם את העניין והיא בכל זאת לא עובדת, פנו אלינו ונשלח אליכם טכנאי מטעמנו.

אנחנו בענק הביובית מתמחים גם במשימות תיקון משאבות ביוב ולא רק בהתקנה שלהן. בכל מקרה של רעש או ריחות רעים שעולים מהמשאבה, כבו אותה, אל תזרימו מים בכלל וצלצלו אלינו בהקדם.

✔️ האם ניתן להתקין משאבות ביוב לבד באופן עצמאי? – תוכלו תמיד לרכוש משאבת ביוב באופן עצמאי, אך ההתקנה חייבת להתבצע על ידי מי שהוסמך לכך. אם תתעלמו מהנחיה זו, האחריות לא תהיה בתוקף, הסיכון להתחשמלות יהיה ממשי ועשוי להיגרם נזק למשאבה שתיהרס הרבה טרם זמנה.

 

מחיר משאבת ביוב טבולה

מחיר התקנת משאבה טבולה תלוי במספר גורמים, כאשר העיקריים הם עוצמת המשאבה (יש הבדל במחיר בין משאבה טבולה קטנה לכזאת גדולה וחזקה יותר), החומרים מהם היא עשויה, האיכות ומורכבות ההתקנה, שתלויה ברובה בנגישות למקום.

הכנו לכם מחירון מפורט שיעזור לכם להבין את סדרי הגודל של מחיר משאבה טבולה למרתף, עלות משאבות ביוב חזקות לעומת קטנות, עלות משאבה טבולה לבריכה ועלויות נוספות:

משאבת ביוב טבולה – מחירים מחירון מומלץ
כמה תעלה משאבת ביוב למרתף החל מ- 4,000 ₪
מחיר משאבת ביוב לשאיבת בריכה החל מ- 990 ₪
עלות משאבה טבולה 2 צול גורסת לביוב החל מ- 1,690 ₪
כמה עולה משאבת מים טבולה מנירוסטה החל מ- 1,000 ₪
משאבת מים טבולה עשויה מפלסטיק החל מ- 500 ₪
עלות של משאבת ביוב טבולה V1100 החל מ- 1,000 ₪

 

לקבלת הצעת מחיר צרו איתנו קשר – ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן