עמוד הבית שירותים שאיבת בור שומן ומפריד שומנים
שאיבת בור שומן ומפריד שומנים
שתף
10 יול 2023

מהי שאיבת בורות שומן או מפריד שומנים?

שאיבה של בור שומן או מפרידי שומנים היא משימת תחזוקה חשובה מאוד בתחומי תעשייה שונים כמו במסעדות, מפעלי עיבוד מזון, מטבחים מסחריים ומפעלים המתעסקים עם שומן ושמנים שונים.

בורות שומן נועדו לאסוף וללכוד שומנים ושמנים ממי השפכים ולמנוע מהם לחדור למערכת הביוב ולגרום לסתימות. שאיבה קבועה של בורות השומן מבטיחה את תפקודם התקין לאורך זמן ומסייעת בשמירה על פעולה נקייה ויעילה שלהם.

המפרידים ממלאים תפקיד מכריע בלכידת שומן ממי השפכים, לפני הזרמתם לקווי הביוב העירוניים. שאיבת הבורות הללו מונעת הצטברות של שומנים על המפריד וסתימה שלו, מבטיחה עמידה בתקנות איכות הסביבה ומאפשרת פעולה תקינה של המפריד.

מדובר בעבודות תחזוקה שאסור לכם לוותר עליהם והן חייבות להתבצע באופן קבוע על ידי מומחים בתחום.

אם אתם רוצים לעבוד באופן קבוע עם חברה המתמחה בתחום שתוכל לבצע עבורכם את העבודות הללו על הצד הטוב ביותר, חייגו עכשיו 072-3319921 ונשמח לעמוד לשירותכם!

 

שאיבת בור שומן מאפייני העבודה פירוט תהליך העבודה
למה צריך להתקין מפרידי שומנים בבתי עסק? הפרדת השומנים וחומרים נוספים ממי השופכין, מונעת הצטברות שלהם בתוך צנרת הביוב ובכך מונעת חסימות ותקלות ביוב שונות; זוהי חובה על פי החוק בבתי עסק מסוימים
כמה זמן אורכת העבודה ? השאיבה אורכת כשעה בממוצע ולעתים למעלה מכך
כמה זה עולה? החל מ- 630 ₪
למה אי אפשר לשאוב ולפנות את השפכים עצמאית? חובה להזמין שירותי ביובית מקצועיים ולפנות את הפסולת שנשאבה אך ורק לאתרי פסולת ייעודיים ובעלי רישיון

 

שאיבת מפריד שומן

בתמונה: שאיבת מפריד שומן במסעדה

 

מה אומר החוק לגבי השימוש בבורות שומן ומפרידי שומנים?

באמצעות החוק העוסק בחובת התקנה של בורות שומן בבתי עסק ובריקון הקבוע שלהם, מתייחסים משרדי הבריאות והגנת הסביבה הן לעסקים המחויבים בהתקנה ובשאיבה והן לאופן שבו לבצע את העבודה, לרבות הענישה הצפויה למי שיעבור על החוק.

העסקים המחויבים להתקין בור מפריד שומנים הם מסעדות, קצביות, מפעלים לתעשיה ומפעלי מזון, מפעלי ייצור למשקאות, מוסכים – ולמעשה כל בית עסק שמזרים מים לביוב ועושה שימוש, במסגרת תהליכי העבודה שלו, בשמנים ובחומרים שאסור שייכנסו לצנרת.

החוק מסדיר את נושא תדירות השאיבה, שהממוצע שלה הוא אחת לכמה חודשים, אך גם מבהיר שלמרות שאת הפעולה עצמה מבצעים אנשי מקצוע עם ביובית, האחריות לביצועה בפועל הוא של בעל העסק.

המשמעות היא, שאם בור השומן לא יישאב בתדירות המתבקשת, או שלא באמצעות ביובית, או במידה ובעל העסק לא התקין בור שומן או עבר על החוק בדרך אחרת, הוא ייקנס וייתכן שאף יואשם בפלילים.

 

איך שואבים בור שומן / מפריד שומנים?

את פעולת השאיבה של בורות ביוב בכלל ומפרידי שומנים בפרט, יש לבצע אך ורק באמצעות שירותי ביובית מקצועיים. מדובר במאגרים שמכילים נוזלים ומוצקים מזהמים מאוד, לכן רק הביובית יכולה לשאוב ולפנות אותם בצורה בטיחותית וללא צורך במגע יד אדם.

תהליך השאיבה נחלק לכמה שלבים:

#1 קירוב הביובית לבור השומן – הביובית מתקרבת ככל הניתן אל הבור שאותו היא צריכה לשאוב. זוהי הסיבה שחשוב כל כך להתאים את סוג הביובית למשימה, למשל אם בור השומן של המפעל נמצא במרתף, חשוב להזמין ביובית קטנה ונמוכה שתצליח להגיע קרוב אליו.

#2 שאיבת הבור – הכנסת צינור הביובית לבור מפריד השומנים, הפעלת עוצמת יניקה ושאיבת התוכן. התוכן מועבר באמצעות הצינור אל המיכלית שעל גבי הביובית.

#3 פינוי השפכים – בתום התהליך, יש לפנות את השומנים, מי השופכין והפסולת שנשאבו אל אתר הטמנה ייעודי, כפי שנסביר מיד.

 

 

מה עושים עם השומן שנשאב?

לאחר שהביובית סיימה לשאוב בור שומן, במצב שבו הנוזלים, השומנים והמוצקים שהיו בתוך מפריד השומנים, נמצאים כעת במיכלית שעל הביובית – בשלב הזה כל התוכן מועבר לאתרי פסולת, שיש להם רישיון והם מיועדים לצורך הטמנה של שפכים.

רק פינוי למרכז מורשה יאפשר קבלת אישורים עבור בעל העסק, כדי שיוכל להציג אותם בפני הפקחים של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות ולהמחיש שהוא ביצע את מה שהחוק מורה עליו – שאיבה של מפריד שומן על פי כל התקנות.

בשלב האחרון של התהליך ובעזרת הפעלת זרם מים בלחץ גבוה, מנקים את בור השומן הריק, מפרידים ממנו שאריות של פסולת ושומנים, שואבים את המים הללו בתום התהליך ומעבירים גם אותם לאתרי פינוי.

 

שאיבת מפריד שומנים

בתמונה: שאיבת בור שומן לפני ואחרי

 

כמה עולה שאיבת מפרידי שומנים?

מחיר שאיבת בור שומן עומד על בין 630 ₪ לבין 1,550 ₪.

המחיר הסופי נקבע בהתאם לעבודה שיש לבצע, גודל הבור, גישה ונתונים נוספים.

אם אתם רוצים לקבל מידע מדויק יותר והצעת מחיר נכונה המותאמת באופן ישיר לצרכים שלכם, חייגו אלינו כבר עכשיו ונשמח לקבל את הפרטים המדויקים ולהתאים לכם את המחיר הנכון וההוגן ביותר בשבילכם. למחירון המלא.

 

שאיבת בור שומן מהיום להיום!

אם אתם זקוקים לשירות של שאיבת בורות שומן מהיום להיום, אנחנו הכתובת הנכונה.

השירות שלנו כולל פינוי וסילוק קבוע של שומן ופסולת מוצקה שהצטברו מאותם הבורות והמפרידים לצורך מניעת סתימות, ריחות וסכנות סביבתיות פוטנציאליות.

בזכות הצוות המקצועי והמנוסה שלנו, הטכנולוגיה, השירות האדיב והמקצועי והמחיר המשתלם והנכון לכל לקוח אותו אנו מציעים בהתאמה אישית, ענק הביובית הפכה לשם דבר בתחום ומציעה שירותים דומים למגוון רחב של עסקים ומפעלים.

רוצים גם אתם להצטרף אל קהל הלקוחות המרוצים שלנו? חייגו עכשיו לטלפון: 072-3319921.

 

מתי מומלץ להזמין ביובית לשאיבה של מפריד שומנים?

מומלץ להזמין ביובית לשאיבת בור מפריד שומנים באופן שוטף, באופן אידיאלי כחלק מלוח זמנים של תחזוקה שוטפת לעסק או למפעל שלכם. שירות זה יעזור לכם למנוע הצטברות של שומן במערכות האלו, מה שעלול להוביל לסתימות, הצפות וריחות לא נעימים.

על ידי שאיבה יזומה של בורות השומן והמפרידים, אתם יכולים להבטיח את תפקודם היעיל לאורך זמן ולהפחית את הסיכון לתיקונים או החלפות יקרות.

תחזוקה שוטפת גם מקדמת סביבה בריאה והיגיינית יותר, מבטיחה זרימה חלקה של שפכים וממזערת את ההשפעה הפוטנציאלית על מערכת הביוב.

 

שאיבת בור שומן

בתמונה: בור שומן לפני ואחרי

 

יש לכם עסק המתעסק עם שמנים או שומנים בכמות גבוהה, כמו מסעדה או מפעלי מזון, מפעל תעשייתי או כל דבר דומה, חייגו אלינו כבר עכשיו 072-3319921

ריכזנו לכם כמה טיפים לבחירת החברה הנכונה לשירותי שאיבת בור שומן.

כאשר בוחרים חברה לשאיבת בורות שומן ומפרידי שומן, יש לקחת בחשבון מספר טיפים חשובים:

✔️ חפשו חברה בעלת ניסיון ומומחיות בתחום הניקיון התעשייתי, במיוחד בהתמודדות עם בורות שומן ומפרידים. חברה שמבינה את הדרישות והאתגרים הספציפיים של העבודה הזו תבטיח עבודה יסודית ויעילה.

✔️ בדקו את המוניטין של החברה ואת המלצות הלקוחות כדי לאמוד את אמינות החברה ואיכות השירות שלה.

✔️ בדקו ושאלו שאלות לגבי הציוד והטכניקות שהם משתמשים בהם כדי להבטיח שהם משתמשים בשיטות מודרניות ויעילות שיאפשרו להם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

בצורה הזו אתם יכולים לבחור חברה שעונה על הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר ומבטיחה תחזוקה נכונה של מפרידי השומנים בעסק שלכם.

 

ממה להיזהר כשמזמינים שירותים מחברה ששואבת בורות

לרוב, מחיר זול מידי הוא הנורה האדומה אליה אתם צריכים להתייחס.

מחיר זול מידי, זול משמעותית ביחס למחירים בשוק, יכול להעיד על חברה שאין לה מספיק ניסיון או שהיא עושה שימוש בשיטות ישנות מאוד שהן הרבה פחות יעילות, מה שיצריך חזרה על ההליך בתכיפות גבוהה ולטווח הארוך יעלה לכם הרבה יותר ממה שתנסו לחסוך בהזמנה של חברה המציעה לכם מחיר כל כך זול ומחשיד.

רבים מתפתים למחירים הללו, אך בסופו של דבר מבינים את מה שהרבה אנשים כבר יודעים לדקלם בעל פה – הזול עולה ביוקר.

 

האם אתם צריכים ביובית או שאפשר לשאוב בור שומן לבד?

אמנם מבחינה טכנית ניתן לבצע שאיבת בורות שומן לבד, אך בדרך כלל מומלץ להזמין קבלן ביוב מקצועי למשימות כאלה.

שאיבה ותחזוקה נכונה של בורות שומן ומפרידים דורשת ידע מיוחד אשר מאפשר למנוע מפגעים סביבתיים ולעמוד בתקנות המקומיות – לנו יש את הרישיון, המומחיות, הציוד ואמצעי הבטיחות הדרושים לטיפול בפסולת שפכים ולבצע את סילוק הפסולת ביעילות.

בנוסף, אנו יכולים לספק לכם לוחות זמנים לתחזוקה קבועים ולהבטיח את אורך החיים והתפקוד היעיל של מערכות הביוב בעסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

השקעה בשירותים מקצועיים לא רק חוסכת זמן ומאמץ – אלא גם מבטיחה טיפול נכון בחומרים שעלולים להזיק וביצוע פעולות תחזוקה שיאפשרו לכם לחסוך כסף על תיקונים בטווח הארוך.

אז אם אתם מעוניינים לשאוב בור שומן או מפרידי שומנים, אל תנסו לעשות את זה לבד ואל תפנו אל אנשי מקצוע שאינם מספיק מנוסים או מומחים בתחום.

פנו אלינו עוד היום והצוות המקצועי שלנו ישמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך ולבצע את עבודות התחזוקה החשובות הללו באופן קבוע עבורכם ועל הצד הטוב ביותר.

חייגו אלינו עכשיו לטלפון 072-3319921 – אנחנו מחכים לשמוע מכם!

 

לקריאה נוספת:

 

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן