שאיבת מים
שתף
19 פבר 2024

שאיבת מים – איך, מתי וכמה זה עולה

שאיבת מים באמצעות ביובית היא שירות מרכזי אצלנו בענק הביובית. אנחנו יכולים להגיע אליכם במהירות ובזמינות גבוהה ומחזיקים במספר ביוביות שמתאימות לכל היקפי העבודה האפשריים.

אנחנו קבלני ביוב וערוכים לבצע משימות דחופות נוספות אם יעלה הצורך בשטח.

מתי נדרשת שאיבת מים, כיצד הדבר מתבצע בדיוק ומהם המחירים? מיד תקבלו את כל התשובות.

 

שאיבת מי גשמים

 

מתי צריך לשאוב מים באמצעות ביובית?

שאיבת מים נדרשת כאשר מדובר בכמות גדולה שלהם שצריך לפנות מהמקום. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע זאת באמצעות משאבות ניידות פשוטות יחסית, אך במקרים אחרים עולה הצורך לפנות לקבלן ביוב שמספק שירותי שאיבת מים באמצעות ביובית.

הנה כמה מקרים נפוצים:

✔️ שאיבת מים עקב סתימה בביוב סתימה משמעותית בביוב אינה מאפשרת למים להמשיך ולעבור פינוי בצנרת, כך שעשויה להיגרם הצפה. שאיבת הצפות שכאלו מחייבת לאחר מכן גם טיפול בגורם החוסם, אחרת ההצפה הבאה היא רק עניין של זמן.

✔️ שאיבת מים עקב פיצוץ בצנרת – במקרה שכזה, מים עשויים להצטבר במקומות שמראש אינם מיועדים לניקוז. כאשר ההצפה הופכת לגדולה, עולה הצורך בהגעת ביובית למקום שתשאב אותה כמה שיותר מהר.

✔️ שאיבת מים מחניון – חניונים רבים ממוקמים נמוך יחסית ממפלס קווי הביוב ולכן הם נוטים לעבור הצפות לעיתים קרובות יותר. בשביל למנוע הצפות מותקנות בהם מערכות כגון משאבות טבולות, אך כשגם הן כושלות, המים מצטברים עד לכדי הצפה משמעותית שיש לפנות.

✔️ חדירת מי גשמים למבנה – מי גשמים שזורמים בעוצמה רבה יכולים שלא לעבור פינוי מהיר ויעיל במערכות הניקוז, להצטבר ולגרום להצפה שיש לפנות אותה בהקדם. מקרים אלו כוללים שאיבת מים מפיר המעלית ומלובי הבניין וגם שאיבת מים במקלט או במרתף.

✔️ שאיבה מבריכה ביתית – כל בריכה ויעדיה, צריכה לעבור החלפה של המים מעת לעת, למשל בין עונות, לצרכי שיפוץ, במקרה של זיהום במים וכו'.

שירותי ביובית נדרשים גם במקרים נוספים: למשל, שאיבת מים במרתף או מחסן של עסק, כשגם במקרה של שאיבת ביוב משירותים כימיים ובורות ספיגה, רק קבלן שמחזיק בביובית יכול לעזור.

 

 

במקרים מסוימים ניתן לשאוב הצפת מים גם באמצעות מכונת שאיבה מיוחדת. מקרים נפוצים לשימוש במכונה יהיו הצפת מי גשם או פיצוץ בצנרת. מכונה כזו יכולה לשאוב כמויות גדולות של מים.

מתי בכל זאת נדרשת ביובית ולא ניתן יהיה להשתמש במכונת שאיבה? במקרים בהם לא מדובר אך ורק במים, אלא בנוזל שמורכב גם מפסולת וחומרים רעילים אחרים.

 

למה חשוב לבצע שאיבות מים בדחיפות?

מלבד המקרים שבהם מדובר בשאיבה יזומה (בורות, בריכות וכו'), כל הצטברות של מים במקומות שאינם מיועדים עבורם מחייבת התערבות דחופה ופנייה אל קבלן ביוב שמספק שירותי ביובית לשאיבת מים כמה שיותר מהר.

למה חשוב לשאוב את המים בדחיפות? אלו הסיבות:

1) פגיעה במבנה – מים שמצטברים בתוך מבנה מפעילים לחץ משקלי אדיר על הקירות שלו ויכולים לגרום לנזקים קשים וקריסה.

2) פגיעה בתשתיות – מים יכולים לפגוע בתשתיות המבנה ובעיקר בכל מה שקשור למערכת החשמל שלו, להרוס אותה ולהוות מפגע בטיחותי חמור שיכול להסתיים באסון.

3) פגיעות ברכוש – הצפות מים יכולים לגרום גם נזק לריהוט בבית, למכונות בעסק ולכלי רכב שנמצאים באזור.

4) פגיעות בנפש – בעיקר כתוצאה מהתחשמלות ונפילות.

בנוסף, יש לקחת בחשבון עוד סכנות אם לא מטפלים בזמן בהצפה. ככל שמתעכבים עם השאיבה, כך המים מצליחים להגיע לכל מיני מקומות שלאחר מכן דורשים טיפול הרבה יותר מורכב, מסובך ויקר.

לדוגמא, חדירת מים למקומות שונים ובעייתיים בבית, כמו במקרה של צורך לבצע שאיבת מים מתחת לריצוף, הצטברות מים בתחתית של פיר מעלית, מה שמחייב פינוי שלהם עם תנאי גישה בעיתיים ועוד.

 

שאיבת מים עם ביובית

בתמונה: שאיבת מים עם ביובית של ענק הביובית – שירות מקצועי!

 

איך שואבים מים באמצעות ביובית?

אז הבנתם שמה שאתם צריכים הוא ביובית. מה זה בדיוק וגם איך שואבים מים באמצעות ביובית? מדובר בכלי רכב שמצויד בכל הנדרש על מנת לבצע שאיבת מים בכל היקף. היא כוללת משאבה עוצמתית וגם מיכל איסוף נוזלים גדול, כך שניתן לבצע את המשימה בצורה מהירה ויעילה.

ניתן למצוא מספר סוגים של ביוביות, כגון כזאת ענקית על גבי משאית וכזאת נמוכה וקומפקטית יותר, שמתאימה גם למקומות נמוכים כגון חניונים.

בנוסף קיימות ביוביות ניידות שמשמשות את הצוות המקצועי לביצוע שאיבות בתוך מבנים ומקומות אחרים שאינם נגישים עבור כלי רכב. באופן זה ניתן לבצע משימות מחוץ ובתוך מבנים, בשטחים פתוחים, בחצרות ואפילו בגגות, כמו במקרה של שאיבת בריכות ומאגרי מים.

ישנם מספר דברים שכדאי שתכירו על שאיבת הצפות באמצעות ביובית:

#1 סוג הנוזל – סוג המים קובע אילו שירותי ביובית נדרשים עבור המשימה. במקרה של מים מתוקים ניתן לבצע את השאיבה ולהזרים את המים דרך שוחת ביוב קרובה. אם מדובר במי ביוב, יש להתקשר עם שירותי ביובית שפועלים בהיתר, שכן נדרש פינוי למקומות שמאושרים לכך על פי חוק. כמובן שאנחנו מחזיקים בהיתר הזה.

#2 לא רק הכמות קובעת – גודל הביובית קשור באופן ישיר להיקף העבודה, כך שאם יש לבצע שאיבת מים מסיבית, תועדף ביובית משאית על פני שאר האפשרויות. יחד עם זאת, אם מדובר במקום שהנגישות אליו מתאפשרת אך ורק עם צינור ארוך ולא עם ביובית נמוכה, גם עבור עבודות קטנות תידרש ביובית משאית שפשוט נושאת על גבה משאבה מאוד חזקה.

#3 אחריות – האחריות על שאיבת מים נמצאת על כתפיו של בעל השטח. כלומר, כל עוד מדובר בשטח פרטי, אין שום טעם לפנות לרשות המקומית ויש לבצע את הפניה לשירותי הביובית באופן פרטי. מסיבה זו, גם אם מתרחשת הצפה בבניין מגורים, הרשות המקומית לא ממהרת לסייע, אם בכלל, ויש לפנות לגורם פרטי בהקדם.

אתם לא ממש יודעים באיזו הצפה מדובר, איזו ביובית נדרשת ובאחריותו של מי נמצאת השאיבה? צלצלו אלינו לענק הביובית והמומחים שלנו יתנו לכם מענה מהיר. בנוסף תקבלו הנחיות כיצד לפעול על מנת למזער את הנזקים עד לבואה של הביובית.

 

שירותי ביובית לשאיבת מים – היתרונות של ענק הביובית

ישנן חברות רבות שמציעות שירותי ביובית לשאיבת מים, אך ממש לא כדאי לכם לפנות אל כל אחת.

הנה היתרונות שאנחנו מספקים לכם והופכים אותנו לבחירה הטובה ביותר עבורכם:

✔️ זמינות גבוהה – מאחר וישנן סכנות שטמונות בהצפות מים ומדובר בעניין דחוף, יש לבחור בנותן שירות כמונו שמספק לכם זמינות גבוהה והגעה מהירה.

✔️ מגוון ביוביות – אנחנו מחזיקים במגוון רחב של סוגי ביוביות, מגדולות ועד קטנות ונמוכות, כך שנוכל לתת לכם מענה בכל תנאי השטח.

✔️ היתרים – אנחנו קבלני ביוב מורשים, מה שאומר שאנחנו בעלי ההיתרים לספק לכם שאיבה של כל סוגי הנוזלים ולפנות אותם לאתרים מתאימים.

 

שאיבת מים

צריכים לשאוב מים בשל סתימה בביוב? התקשרו ונשמח לסייע!

 

כמה עולה לשאוב מים עם ביובית?

גם לנושא המחיר יש חשיבות בבחירת נותן השירות וגם בהיבט הזה כדאי לכם לבחור בנו. תמצאו אצלנו מחירים נוחים, גם כאשר מדובר במשימות שאיבה גדולות ומורכבות.

עלות שאיבת מים עם ביובית – המחיר תלוי בכמה גורמים:

#1 נפח השאיבה – ככל שיש יותר מים לשאוב, כך עולה הצורך בביובית גדולה ויקרה יותר.

#2 תנאי השטח – מחיר שאיבת מים תלוי גם בתנאי השטח ועד כמה מורכב ובעייתי להגיע למקום.

#3 דחיפות העבודה לעיתים נדרשת תוספת תשלום על קריאה דחופה לשירותי הביובית מחוץ לשעות העבודה השגרתיות.

הנה טבלת מחירים ממוצעת:

מחיר שאיבת מים מחירון מומלץ
שאיבת מים מהצפה בביוב בבית החל מ- 650 ₪
כמה עולה לשאוב מים עם ביובית החל מ- 650 ₪
מחיר שאיבת מים ממקלט / מרתף החל מ- 650 ₪
כמה יעלה לשאוב מים מחניון עם ביובית נמוכה החל מ- 750 ₪
מחיר צילום קווי ביוב אחרי שאיבה החל מ- 800 ₪
עלות שאיבה של מים מבריכה עד 4 קוב החל מ- 650 ₪

 

שירות הלקוחות שלנו זמין עבורכם בזמינות גבוהה וישמח לתת לכם שירות.

מחכים לשיחתכם – ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן