עמוד הבית שירותים צילום קווי ביוב וצנרת
צילום קווי ביוב וצנרת
שתף
10 יול 2023

צילום קווי ביוב וצנרת ביוב הוא שירות חשוב מאוד שהיא חיוני בבדיקה ותחזוקה של מערכות ביוב תת קרקעיות. קווי ביוב וצנרת הם אלו אשר מובילים לתפקוד תקין מערכת הביוב ומבטיחים סילוק בטוח של שפכים ומניעת מפגעים סביבתיים.

לכן, כדי להעריך את מצבן של המערכות התת קרקעיות האלו, אנו מסתמכים על ציוד מיוחד הכולל מצלמות המיועדות לבדיקה מבפנים של מערכת הביוב.

 

שאלות נפוצות – צילום צנרת ביוב מאפייני העבודה
מתי צריך לצלם צנרת הביוב? גם במצבי חירום כמו סתימות בביוב, נזילות וצמיחה של שורשים בתוך הקווים, אך גם כפעולה מניעתית ואיתור תקלות בשלב ראשוני, או לצורך קבלת אישור לאכלוס
כמה זמן זה לוקח? תלוי במערכת שאותה בודקים – לכל הפחות שעה, לכך נוסף גם הטיפול בביוב עצמו בהתאם לתוצאות הבדיקה
איך עושים את זה בפועל? בעזרת מצלמה עם סיב אופטי או עם רובוט, בהתאם לקוטר הצינור
מה מחיר השירות? החל מ- 850 ₪

 

מהו צילום קווי ביוב וצנרת הביוב?

צילום קווי ביוב מבוצע באמצעות במצלמות בדיקת ביוב במעגל סגור. מצלמות אלו הן מצלמות ייחודיות וחדשניות אשר יוצרו במיוחד כדי לאפשר ניווט בסביבה הצרה של קווי הביוב.

המצלמות שלנו כוללות רזולוציה גבוהה ומערכות תאורה חזקות המאפשרות הדמיה ברורה ומפורטת של פנים קווי הביוב, כך שאנו יכולים לראות מה קורה בתוך המערכת עצמה.

תהליך צילום קווי הביוב מתחיל בהכנסת המצלמה לנקודת גישה, כמו בור הביוב, והעברה שלה דרך הצינור. ככל שהמצלמה מתקדמת, היא מצלמת קטעי וידאו ותמונות בזמן אמת, המועברות לצג או למכשיר הקלטה לצורך ניתוח.

ברגע שאנו מקבלים את התמונות אנו יכולים להבין מה מצב תשתית הביוב, האם יש נזקים פנימיים כמו סתימות, שורשים שצמחו בתוך המערכת, סדקים ועוד.

על ידי צילום קו הביוב, צוות המומחים שלנו יכול לזהות בעיות שונות שיכולות להשפיע על מערכת הביוב וכך אנו יכולים להעריך במדויק את היקף הבעיה, להחליט על אסטרטגיות התיקון או התחזוקה המתאימות ביותר, ולהעריך את העלויות הנדרשות לכך.

אם אתם סובלים מבעיות חוזרות ונשנות במערכת הביוב שלכם, זה הזמן לחייג אלינו לטלפון 072-3319921 כך שנוכל לבדוק את המערכת מבפנים ולתת לכם מידע מדויק על מה שקורה בתוך המערכת.

 

צילום ביוב

בתמונה: צילום בעומק הביוב

 

צילום קווי ביוב וצנרת הביוב -כמה עולה השירות?

עלות צילום קווי ביוב תלויה בגורמים רבים כמו סוג המערכת, נקודות הגישה אל המערכת, האם מדובר במערכת קטנה (כמו בבית פרטי) או מערכת ביוב גדולה (כמו בניין משותף או מבנה תעשייתי) ועוד.

לרוב, עלות השירות מתחילה ב- 850 ₪ ומגיעה עד לכ- 1850 ₪.

בטבלה הבאה תוכלו לראות את המחירים הממוצעים של שירותי הביוב, שלרוב מתבצעים בסמוך לצילום הצנרת:

צילום קווי ביוב וצנרת – לפי סוג השירות מחירון מומלץ
מחיר צילום ביוב עם משאית ביוב סטנדרטית החל מ- 850 ₪
עלות פתיחת סתימה לאחר צילום צנרת החל מ- 750 ₪
צילום צנרת ולאחר מכן חיתוך שורשים מהביוב החל מ- 1500 ₪
שאיבת הצפה לפני צילום ביוב החל מ- 820 ₪
שאיבת ביוב כשלב מקדים לצילום קווים החל מ- 550 ₪
שטיפת קו ביוב בסיום העבודה החל מ- 550 ₪
טיפול בצנרת עם רובוט זעיר מחיר ממוצע החל מ- 1500 ₪

רוצים לקבל הצעת מחיר מדויקת בהתאם לצרכים שלכם כך שתשלמו בדיוק מה שאתם צריכים, ולא תגיעו לעלויות מיותרות ולא צפויות? צרו קשר.

 

שירותי ענק הביובית לצילום קווי ביוב וצנרת הביוב מהיום להיום!

אם אתם זקוקים לשירות צילום קווי ביוב, אל תתפשרו על פחות מהטובים ביותר. ענק הביובית מציעה לכם שירות מקצועי ואמין הכולל כמה יתרונות חשובים:

✔️ צוות מקצועי – הצוות המקצועי שלנו מנוסה מאוד בעבודות הללו והינו בעל ניסיון רב כך שהוא יכול להשלים את העבודה בתוך זמן קצר ולנתח את התמונות בצורה הטובה ביותר.

✔️ טכנולוגיה מתקדמת – אנו עובדים עם מצלמות חדשניות ומיוחדות אשר מספקות לנו את תמונת המצב המלאה והעדכנית מתוך מערכת הביוב כך שתוכל להעריך את הבעיה ואת התיקון הנדרש באופן מדויק עוד לפני תחילת העבודה.

✔️ זמינות – אנו מציעים שירותי ביובית גם מהיום להיום ומגיעים אל הלקוחות במהירות האפשרית כך שלא תצטרכו לסבול מהבעיות במערכת הביוב שלכם לאורך זמן רב מידי.

✔️ מוניטין – עם ניסיון של שנים רבות ומאות לקוחות מרוצים שכבר השתמשו בשירותי צילום קווי הביוב שלנו, אנו בטוחים כי נוכל לספק גם לכם את השירות הטוב ביותר, כך שתצטרפו אל רשימת הלקוחות הממליצים שלנו.

✔️ מחיר – אנו מקפידים לתת הצעת מחיר אישית לכל לקוח ולהציע מחירים הוגנים העומדים בקנה אחד עם השירות הטוב שלנו, כך שלא תעמדו מול עלויות מופרזות ולא מוצדקות.

אז למה אתם מחכים? אם אתם צריכים לצלם קו ביוב, גם אם זה מהיום להיום, חייגו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם!

 

ענק הביובית – מצלמים קווי ביוב במקצועיות

 

מתי מומלץ להזמין ביובית לצילום קווי ביוב וצנרת הביוב?

מומלץ להזמין שירות צילום קווי ביוב כאשר נתקלים בבעיות חוזרות בקו ביוב או בעת רכישת נכס חדש.

מצלמת ביוב יכולה לספק הערכה ויזואלית של מצב קווי הביוב והצנרת, ולאפשר זיהוי מוקדם של סתימות, נזילות או בעיות אחרות. בצורה הזו בעלי בתים וקונים פוטנציאליים יכולים לקבל החלטות חכמות ונכונות יותר לגבי התחזוקה של הבית או לנהל משא ומתן נכון יותר על מחיר הנכס לפני רכישה של נכס מיד שניה.

בנוסף, בדיקות תקופתיות קבועות חשובות במיוחד בבתים ישנים או בנכסים עם היסטוריה של בעיות בקו הביוב, מה שמבטיח כי פעולות תחזוקה יבוצעו בזמן ומונע תיקונים יקרים במידה ובעיה קטנה תהפוך לחמורה בלי שתדעו על כך בכלל.

אז אם אתם סובלים מבעיות חוזרות במערכת הביוב, אתם מתגוררים בבית ישן ורוצים לבדוק את המערכת או עומדים לפני רכישה של בית חדש, זה הזמן לחייג אלינו ולקבל את השירות הטוב ביותר בתחום.

 

מתי נדרש צילום ביוב?

כדאי להכיר לעומק את כל הסיבות שבגלל תצטרכו להזמין שירות של צילום הצנרת ולהיות ערניים למצבים השונים שיצריכו את הבדיקה המעמיקה הזאת, ביניהם:

#1 סתימות ביוב – צילום החלק הפנימי של הצנרת מאפשר לאתר סתימות וחסימות בצנרת ואת הגורמים להם, מה שיעזור למנוע הישנות של החסימות בעתיד, לאחר שחרור החסימה. למשל, ניתן לראות שהצטברות של פסולת ביתית נתקעה בתוך הקווים ולהבין שיש לשנות את ההתנהלות של התושבים עם הביוב.

#2 איתור נזילות – נזילה מהביוב מתרחשת בגלל סדקים ושברים בצינורות. מצלמה שנכנסת לתוך הקווים מאפשרת לאנשי המקצוע למצוא את המיקומים של נזקים שונים ולתקן את הצנרת בכל אותם מקומות, כדי להפסיק את הנזילה.

#3 איתור נזקים ובעיות במערכת הביוב – בלאי של שנים, חלודה, התפוררות של צינורות, סדקים ושברים נגרמים מסיבות שונות במשך שנים. גילוי הבעיות הללו ורמת החומרה שלהם, מאפשר טיפול בצנרת בהתאם ובמקרים חמורים ממש – אפילו להחליף את הצינורות לחדשים.

#4 קבלת טופס 4 – צילום צנרת הביוב הוא חלק מהדרישות שיש לעמוד בהן, כדי לקבל טופס 4 לאישור אכלוס, כפי שנסביר בהמשך.

 

איך מצלמים קווי ביוב? שתי השיטות וההבדלים ביניהן

המצלמה שמתעדת את כל מה שמתרחש בתוך קווי הביוב, מגיעה עד לעומק של 50 מטרים לערך ונותנת מידע לאנשי המקצוע, שמאפשר להם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בכל הנוגע לטיפול ותיקון הצנרת.

כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, יש להתאים את אמצעי הצילום עצמו, אל הצינורות המצולמים, לכן התהליך מתבצע בעזרת אחת משתי שיטות לצילום מערכת הביוב:

#1 צילום ביוב עם סיב אופטי – זהו אמצעי שבאופן עקרוני מתאים לכל צינור, אבל שמיועד לצינורות דקים יחסית, למשל כמו במערכות ביוב ביתיות שבהן מתרחשות הרבה מאוד תקלות פשוטות בדרך כלל, שאת הגורם שלהן יש לאתר באמצעות כניסה לעומק הצנרת ומציאת בעיות "נסתרות" שלא ניתן לאתר בקלות, עקב היקפו הצר של הצינור.

המצלמה מחוברת לסיב האופטי ונכנסת לתוך הצנרת הדקה, כשתאורה חזקה המחוברת אליה מעניקה תיעוד ברזולוציה גבוהה יחסית, שניתן לנתח אותו ולקבל החלטות חכמות להמשך הטיפול.

#2 צילום קו ביוב עם רובוט זעיר – אמצעי משוכלל שמתאים לצינורות עם קוטר עבה יותר, כאשר הכניסה לצנרת נעשית באמצעות מכשור דחיפה המופעל על ידי אנשי המקצוע או בעזרת מנגנון הנעה עצמית. היתרון כאן הוא ביכולת של הרובוט להסתובב 360 מעלות, לתעד את דפנות הצנרת מכל הצדדים ובכך לתת מידע מקסימלי על מצב הביוב.

הפעולה של צילום צנרת הביוב יכולה להיעשות רק על ידי קבלן מוסמך והיא צריכה לעמוד בתקנות כדי שתוצאותיה יהיו קבילות לצורך אישורים שונים, כגון אישור אכלוס.

 

צילום צנרת ביוב

 

צילום קווי ביוב לקבלת טופס 4

רגע לפני קבלת אישור רשמי לאכלוס בדירה או בבית חדש שתהליך הבניה שלו הסתיים, יש להזמין שירות של צילום צנרת הביוב.

טופס 4 מוענק רק לאחר סיום הבדיקה המעמיקה הזו בהצלחה, כשתוצאותיה מאשרות שתשתיות המים והביוב המחוברות למבנה הן במצב תקין, ללא חסימות, תקלות או שברים למיניהם ושההתקנה של הצינורות עצמן נעשתה בצורה טובה, המאפשרת למערכת המים והביוב לפעול כראוי.

המשמעות היא שעוד לפני שנעשה שימוש כלשהו במערכת הביוב, כשבעצם מי השופכין עוד לא זרמו בתוכה, יש לבצע את התיעוד של הקווים ולמנוע כל מצב שבו המערכת מתחילה לפעול כשיש בתוכה בעיות כלשהן.

בסיום התהליך ולאחר קבלת תוצאות טובות בנוגע לתקינות הצנרת, ניתן להעניק את האישור לכך שהדיירים העתידיים במבנה יתחילו את השימוש בצנרת, כלומר אפשר להתחיל את שלב האכלוס והכניסה למגורים.

 

תקלות נפוצות שיכולות להתגלות בצילום הצנרת

הבעיות העיקריות שבדרך כלל מתגלות תוך כדי תהליך צילום הביוב, הן בדרך כלל חסימות בצנרת – בין אם בגלל פסולת מוצקה שהצטברה, או חומרים נוזליים למחצה ושומנים שנדבקו לדפנות, אך גם תקלות כמו צמיחת שורשים בתוך קווי הביוב, סדקים ושברים וכן חלודה על שלביה השונים, בעיקר במערכת ביוב וותיקה במיוחד.

רוב התקלות ניתנות לתיקון, למעט תקלות חמורות מאוד כמו חלודה מתקדמת, מצב שאי אפשר לתקן ושבדרך כלל יצריך החלפה של הצנרת הישנה בחדשה.

 

טיפים לבחירת החברה הנכונה לצילום קווי ביוב וצנרת הביוב

בבחירת חברה לצילום קווי ביוב וצנרת ביוב, יש לזכור כמה דברים חשובים.

קודם כל, יש לוודא כי החברה מתמחה בבדיקות קו ביוב ובעלת ניסיון בתחום הספציפי הזה. חפשו אישורים וכישורים המדגימים את המומחיות שלהם והניסיון שלהם בתחום.

שנית, בדקו את הציוד והטכנולוגיה שלהם. בחרו בחברה המשתמשת במצלמות וכלי בדיקה חדישים ואיכותיים אשר מאפשרים לצלם תמונות ברורות ומדויקות.

לבסוף, קראו ביקורות של לקוחות וחפשו המלצות ממקורות מהימנים אשר מאפשרים לכם לבדוק את המוניטין של החברה בנושאים כמו מקצועיות, אמינות ושביעות רצון הלקוחות.

כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם בוחרים בחברה מוכרת המסוגלת לספק את השירות הטוב ביותר.

 

ממה להיזהר שמזמינים שירותים מחברה המבצעת צילום קווי ביוב וצנרת הביוב?

לצערנו, לא חסר נוכלים בתחום. לכן חשוב להיזהר מאוד מאנשים אשר מציגים את עצמם כאנשי מקצוע אך פועלים ללא אישורים מתאימים, גם אם הם מציעים לכם מחיר זול ומפתה.

האם אתם צריכים חברת ביובית עבור צילום קו ביוב, או שאתם יכולים לעשות זאת לבד בעצמכם? התשובה היא שאתם לא צריכים, אתם חייבים איש מקצוע מנוסה לשם כך.

מדובר בעבודה שלא תוכלו לבצע בעצמכם ואתם זקוקים לציוד מקצועי עבורה.

פשוט חייגו עכשיו 072-3319921 ותנו למומחים שלנו לעזור לכם!

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן