קבלן ביוב
שתף
21 אפר 2024

ב,juo עבודות הביוב ניתן למצוא שני נותני שירותים מרכזיים – קבלן ביוב ואינסטלטור. ענק הביובית היא חברה קבלנית ובהתאם לזאת תוכל לעזור לכם במקרים רבים שאינסטלטורים רגילים אינם יכולים.

על מנת שתדעו מתי הכי מומלץ לכם לפנות דווקא אלינו ולא לנותן שירות אחר בתחום, ריכזנו עבורכם מידע חשוב בנושא. לאילו עבודות נדרש קבלן ביוב ובמה הוא שונה מאינסטלטור? פירוט מלא בשורות הקרובות.

 

קבלן ביוב

 

מה זה בעצם קבלן ביוב?

קבלן ביוב הוא למעשה הדרגה הבכירה ביותר בעולם הביוב, מה שמתבטא בשטח ביכולת לבצע כל עבודת ביוב, מורכבת וגדולה ככל שתהיה.

עוד שמות שלו הם קבלן תשתיות מים וביוב או קבלן אינסטלציה. על מנת להיות מוגדר ככזה ולהחזיק בהיתר המתאים, עליו להיות רשום בפנקס הקבלנים.

 

הבדלים בין קבלן ביוב לאינסטלטור

זה נכון שקבלני ביוב רבים מציעים גם שירותי אינסטלציה רגילים, אך עדיין קיימים הבדלים משמעותיים מבחינת תחומי ההתמחות ביניהם.

במה שונה קבלן ביוב מאינסטלטור בכל הקשור לסוג העבודות? הנה טבלה שמסכמת לכם:

סוג העבודה קבלן ביוב אינסטלטור
תכנון והתקנה של קווי ביוב אחראי על קווי הביוב הגדולים שמחוץ למבנה, החל משלב התכנון ועד ההתקנה שלהם, לרבות יצירת השיפועים ובחירת חומרי הצינורות המתאימים ביותר מתכנן ומתקין צינורות ביוב בקוטר קטן שמיועדים עבור תוך המבנים
תיקון קווי ביוב קבלן ביוב מסוגל לבצע תיקונים מורכבים בצינורות הביוב המרכזיים וזאת באמצעות ציוד מיוחד שנפרט לגביו בהמשך יכול לתקן צינורות ביוב שנמצאים בתוך המבנה, כאלה שנשברו וגורמים לנזילות והצפות
פתיחת סתימות ביוב מטפל בסתימות מורכבות שחוסמות את מערכת הביוב וזאת תוך שימוש באמצעים חזקים ומתקדמים דוגמת ביובית אינסטלטור יודע לטפל בסתימות הרבה יותר פשוטות, כאלה שמתרחשות בכיור, באסלה או באמבטיה
ביצוע בדיקות מחזיק בציוד שמאפשר לו לבצע צילום של מערכת הביוב הראשית, במטרה לגלות בה תקלות שונות, לבדוק שיפועים ואף לאתר  שוחות ביוב חבויות גם הוא מבצע בדיקות שונות, אך כאלה שקשורות לצנרת שנמצאת בתוך המבנה וקרובה יותר לפתחי הניקוז

 

בנוסף, רק קבלן רשאי לפנות בורות ביוב ונוזלי ביוב שונים למקומות שמורשים לכך על פי חוק (מתקנים לטיפול בשומנים, למשל) ולחתום על ביצוע בדיקת מערכת הביוב לקראת קבלת טופס 4 (אכלוס מבנה).

 

באיזה ציוד קבלן ביוב משתמש?

הבדל משמעותי מאוד בין קבלני ביוב לאינסטלטורים טמון בציוד המתקדם שיש להם, מה שמאפשר להם לבצע כל עבודה, מפשוטה ועד מורכבת. ציוד מיוחד שיש לקבלן ביוב כולל לדוגמא:

✔️ מצלמות – על מנת לבצע צילום של קווי ביוב יש צורך במצלמות זעירות, כגון מצלמה רובוטית או מצלמת צינור/סיב אופטי. הן מוחדרות לתוך הצנרת ומסוגלות לשדר צילום וידאו בזמן אמת אל המפעיל, שיכול לבדוק מה מצב הצינורות ומה התוואי המדויק שלהם, האם יש שבר בצינור או קיימת נזילה או סתימה והיכן בדיוק. היתרון של אותן מצלמות הוא האפשרות לבצע אבחון מהיר של המצב מבלי שעולה הצורך להרים מרצפות או לשבור חלק מהקיר.

✔️ רובוטים – גם כאן מדובר באלמנטים זעירים שמוחדרים למערכת הביוב, אך מלבד לצלם הם מסוגלים גם לבצע תיקונים מבפנים של צינורות שבורים ולשחרר סתימות וזאת מבלי לגרום לנזק על הדרך. הרובוט נשלט על ידי שלט רחוק וזהו אחד הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר כיום בעולם הביוב.

✔️ ביוביות – בעוד אינסטלטורים פותחים סתימות ביוב על ידי מכשירים ידניים דוגמת ספירלה חשמלית או מכשיר ואקום נייד, קבלני ביוב עושים זאת באמצעות ביוביות שכוללות משאבות עוצמתיות שמזרימות מים בלחץ גבוה. הן יכולות לשמש גם לשטיפה תקופתית של הצנרת. חברה קבלנית גדולה תחזיק בכמה סוגי ביובית -קומבו/משאית, נמוכה/קטנה לחניונים, ניידת על הגלגלים ועוד.

✔️ ראשי צינור – קרויים גם "דיזות" והתפקיד שלהם הוא לשדרג את עבודת הביובית במקרה של סתימות קשות. ניתן לחבר לצינור ראשים להגברת לחץ מים, להמסת משקעי שומן, לריסוק בטון ואבנים ולחיתוך שורשים.

✔️ משדרים – עוזרים לאתר יותר בקלות שוחות שקבורות באדמה ואינן בולטות לעין על פני השטח.

 

פנייה אל קבלני ביוב  – הבדיקות

לאחר שהבנתם מתי צריך קבלן ביוב, חשוב שתדעו גם מה צריך לבדוק לפני הזמנת קבלן ביוב כלשהו. הנה כמה דגשים:

✔️ רישום בפנקס הקבלנים – ישנם נותני שירות רבים שמכריזים על עצמם כקבלנים מבלי שבאמת יש להם היתר מתאים. על מנת למנוע מפחי נפש ונזקים רבים יותר, וודאו כי מי שאתם פונים אליו אכן מופיע בפנקס הקבלנים ואף דרשו לראות אסמכתא כלשהי.

✔️ התאמה למשימה – אמנם קבלנים בתחום הביוב יודעים לבצע כל עבודה בתחום, אך חלקם מתמחים ברמה גבוהה יותר בסוג מסוים של שירות. אז בין אם אתם זקוקים לשירות עבור טיפול בשוחת ביוב מוצפת ובין אם למטרת החלפה של כל קווי הביוב הישנים, בררו מראש האם מדובר באנשי מקצוע שמתמחים בדיוק בכך.

✔️ עבודה עם ציוד מתקדם – סקרנו לעיל את הציוד המיוחד שבו אמורים להשתמש קבלני ביוב בימינו. ובכל זאת, חלק עדיין משתמשים בשיטות המסורתיות יותר שהתיישנו. הם אומנם יכולים לעשות עבודה מעולה במידה והם מספיק מנוסים, אך במידה ולא, זה יכול לעלות לכם בזמן ובכסף וגם בנזקים אחרים שיגרמו תוך כדי התיקון והעבודות.

✔️ זמינות – ישנן עבודות ביוב שאינן סובלות דיחוי, כגון שאיבת הצפה או פתיחת סתימה. בגלל זה חשוב שיהיה לכם מספר טלפון של קבלן ביוב שיכול להגיע אליכם במהירות בזמינות גבוהה ובפריסה ארצית נרחבת.

ענק הביובית עומדת בכל הפרמטרים המקצועיים הנדרשים מקבלן ביוב ואתם יכולים להיות רגועים לגמרי כשאתם פונים אלינו לקבל שירות.

 

מחיר שירותי קבלן ביוב מורשה

מחירים של עבודות שמבצע קבלן ביוב נחשבים לנרחבים למדי מאחר והם תלויים בסוג השירות, היקף הבעיה, האם מדובר בתיקונים ופתירת תקלות או החלפה של הקווים וכמו כן, האם יש צורך בביובית מיוחדת מבחינת הגודל בשל היקף ההצפה, חוזק הסתימה או בעיית נגישות.

כמובן שגם במישור הזה אין לכם מה לדאוג. המחירים שלנו נוחים ולא יגרמו לכם להסס או להתפשר על נותן שירות אחר.

הנה טבלה שמרכזת עבורכם את המחירים שלנו עבור עבודות ביוב שונות:

עלות שירותי קבלן ביוב מחיר ממוצע
מחיר שאיבת בורות ספיגה עם קבלן ביוב החל מ- 650 ₪
כמה עולה להחליף קו ביוב החל מ- 2,000 ₪
עלות של ניקוי שוחות ביוב החל מ- 800 ₪
שטיפת צנרת ביוב בלחץ מים גבוה החל מ- 750 ₪
כמה עולה לצלם קווי ביוב עם קבלן ביוב החל מ- 800 ₪
מחיר של שאיבת הצפה החל מ- 790 ₪

 

רוצים לקבל מאיתנו הצעת מחיר יותר מפורטת? צלצלו אלינו כבר עכשיו! ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן