עמוד הבית שירותים ביובית ניידת
ביובית ניידת
שתף
24 אפר 2024

כאשר מתרחשת סתימת ביוב או הצפה שתנאי הנגישות אליה מאוד בעייתיים או כשעולה הצורך לשאוב ביוב במקום שכזה, ביובית ניידת היא פתרון מצוין.

אנחנו בענק הביובית קבלני ביוב מורשים ומחזיקים בביובית מהסוג הזה, בנוסף לאחרות, וערוכים להגיע אליכם בזמינות גבוהה ובפריסה ארצית נרחבת.

 

מהי ביובית ניידת?

ביובית ניידת, לעומת כזאת רגילה שמוצבת על גבי משאית או רכב מסחרי, אינה נעה ממקום למקום בצורה ממונעת. זוהי למעשה משאבת ביוב ניידת שמורכבת על גבי מרכב מברזל שנע על גבי גלגלים, ללא מנוע, והיא הרבה יותר קטנה מהאפשרויות האחרות.

מאחר ומדובר פה על ביובית קומפקטית במיוחד, ניתן אפילו להיכנס איתה לתוך בניינים, לרדת במדרגות ולפירי מעלית, כך שקשיי נגישות ממש אינם מהווים בעיה עבורה.

 

ביובית ניידת

 

יתרונות וחסרונות של ביובית ניידת

כעת כשאתם יודעים מהי ביובית ניידת, תוכלו גם להבין עד כמה היתרונות הרבים שלה כל כך משמעותיים עבורכם:

✔️ קומפקטית – בשל הגודל הקטן שלה ניתן להגיע איתה לכל מקום אליו ביוביות רגילות מתקשות או לא יכולות.

✔️ קלות משקל – מאחר והיא אינה כבדה, ניתן לעבוד איתה בתוך מבנים מבלי שיעלה החשש מפני עומס משקלי.

✔️ סיכוי נמוך לגרימת נזק – ביוביות רגילות צריכות לעיתים לנוע במרחב די צפוף, כמו חניונים, כניסה למתחמי מגורים וכו', מה שיכול לגרום נזק לרכבים, עמודים, גדרות ועוד. ביובית ניידת היא מעין מריצה, עגלה אם תרצו, וקשה לגרום באמצעותה נזק כלשהו.

✔️ עלות נמוכה – בגלל שהיא קטנה וקל לתפעל אותה, מחיר קבלת שירות באמצעותה נמוך יחסית.

ומה לגבי החסרונות? עוצמת הזרמת המים באמצעותה בכל זאת יותר נמוכה במעט וכמו כן, מיכל השאיבה שלה קטן ואינו מאפשר אחסון משמעותי של נוזלים בתוכו. אז אם מסכמים את היתרונות והחסרונות של ביובית ניידת, הם בהחלט רבים וניתן לנצל זאת בתרחישים רבים, אך לא בכולם.

 

סוגי ביוביות ניידות

ישנם כמה סוגים של ביוביות ניידות שנבדלים ביניהם במאפיינים הבאים:

✔️ מספר הגלגלים – ככל שיש יותר גלגלים והם בעלי קוטר גדול יותר, כך הביובית מסוגלת לעבור מעל מכשולים יותר בקלות, לרבות מדרכות, מדרגות כניסה וכו'.

✔️ עוצמה – גם ביוביות ניידות מסוגלות להזרים לחץ מים בעוצמה חזקה, חלקן יכולות להגיע ללחץ של 200 בר.

✔️ הספק – ערך שנמדד במספר הליטרים בדקה שהמשאבה מסוגלת לשחרר באותו לחץ.

✔️ סוג צינורות – כל ביובית יכולה לעבוד עם צינורות בקטרים מסוימים (נמדד בצול)

✔️ מיכל אחסון נוזלים – ישנן ביוביות ניידות שאין להן מיכל כלל ולכן יש צורך לחבר אותן למקור מים פנוי לצרכי הזרמת מים בעוצמה גבוהה. אחרות מגיעות עם מיכל בנפחים שונים.

לפני כל התחלת עבודה אנחנו מאפיינים את השטח וסוג הבעיה והיקפה ובהתאם לזאת בוחרים בביובית המתאימה.

 

באילו מקרים ביובית ניידת מתאימה?

ציינו כי סוג הביובית הזה מתאים במקרים בהם הנגישות למקום בעייתית.

הנה מספר דוגמאות מהשטח שממחישות מתי נשתמש ברכבים מסוג זה ולא בסוגים אחרים:

✔️ ביובית ניידת לחניון – אם מדובר בחניון מאוד נמוך ובעייתי מבחינת הגבלת גובה גם לביובית נמוכה, כזאת מהסוג הנייד תוכל להיכנס אליו בקלות ולבצע את המשימות השונות ללא קושי, ללא הפרעה לתנועה ובמינימום הסיכון לגרימת נזק.

✔️ ביובית ניידת לפתיחת סתימות ביוב – אומנם לחץ המים שהיא מפיקה אינו חזק ועוצמתי כמו של כזאת רגילה, אך זה מספיק עבור פתיחה של רוב סוגי הסתימות.

✔️ ביובית ניידת לשטיפת קו ביוב בלחץ מים גבוה – כאשר לא מדובר בקווי ביוב ארוכים מידי, ביובית מהסוג הזה יכולה להספיק.

✔️ ניקוי בור ספיגה ושוחת ביוב – באמצעות ביובית קטנה ניתן להפעיל את המשאבה סמוך ביותר אל הבורות והשוחות ובכך לבצע ניקוי יסודי עם לחץ מים גדול ככל שניתן.

מתי השימוש בביובית ניידת אינו מתאים? כאשר מדובר בשאיבות גדולות במיוחד. מאחר והיא כוללת מיכל אחסון נוזלים מאוד קטן (אם בכלל), כל פעולה של שאיבה מחייבת את הזרמת הנוזלים הנשאבים לשוחת ביוב פנויה בקרבת מקום. במידה והדבר אינו אפשרי, יהיה זה חסר תועלת להזמין אותה למשימות מהסוג הזה.

 

ביובית ניידת

 

מחיר של ביובית ניידת

לא ניתן לענות על השאלה כמה עולה להזמין ביובית ניידת מבלי שיודעים את כל הפרטים לגבי סוג המשימה המדויק. העלות תלויה במורכבות העבודה, עד כמה הנגישות למקום בעייתית ובמקרים מסוימים גם למידת הדחיפות. בכל מקרה, ברוב המקרים מחיר שירות ביובית ניידת יהיה זול יותר מאשר שירות שניתן על ידי ביובית משאית גדולה או ביובית נמוכה מיוחדת.

כמובן שאם במהלך העבודה הצוות מגלה שצריך לבצע משימות נוספות או להשתמש בציוד מיוחד, כמו תיקון של צינור שבור, שימוש במצלמות סיב אופטי או בדיזה מיוחדת בגלל סתימה מורכבת במיוחד, מחיר השירות יתייקר. להלן מחירון מומלץ:

עלות שירותי ביובית ניידת מחיר מומלץ 
כמה עולה לנקות שוחת ביוב עם ביובית ניידת החל מ- 500 ₪
שאיבת הצפה בבור רקב החל מ- 650 ₪
מחיר פתיחת סתימה בביוב החל מ- 650 ₪
כמה תעלה שאיבת הצפה עם ביובית ניידת החל מ- 550 ₪
מחיר לניקוי בור ספיגה החל מ- 650 ₪
שטיפת ביוב בלחץ מים גבוה החל מ- 750 ₪

 

לקבלת הצעת מחיר ומידע נוסף השאירו פרטים באתר או צלצלו אלינו – ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן