עמוד הבית שירותים שאיבת ביוב
שאיבת ביוב
שתף
20 אוג 2023

מרבית האנשים לא מבינים את החשיבות של ביובית עד שהם לא נזקקים לאחת. ביובית היא אמצעי לפתיחת סתימות ביוב כאשר הביוב הפרטי, הציבורי, העסקי וכל ביוב אחר נסתם.

פתיחת בורות ביוב מצריכה ידע והיכרות עם שיטת מערכת הביוב הישראלית, היא מצריכה הבנה כיצד שפכים מתנהגים, מה גורם לסתימות ואיך מטפלים בזה.

 

תהליך שאיבת בורות ביוב מאפייני העבודה
מתי צריך לשאוב בורות ביוב? בקביעות וכתלות בגודל הבור והיקף השימוש (ההתמלאות שלו), בנוסף במצבים של סתימות ביוב
כמה זמן התהליך אורך? לכל הפחות שעה
איך עושים את זה בפועל? מכניסים צינור של ביובית רגילה או ניידת (בהתאם למיקום הבור) ושואבים את התוכן
מה מחיר השירות? החל מ- 550₪

 

סיבות לשאיבות ביוב

שאיבה עוצמתית היא אחת מהיכולות העיקריות של הביובית, נוסף על הבטיחות המקסימלית בתהליך העבודה – הצינורות העמידים של הביובית מונעים כל מגע של התוכן הנשאב עם הסביבה.

שאיבות ביוב נדרשות הן כחלק משירות קבוע והן במצבי חירום, למשל:

#1 ריקון של בור ספיגה – בורות ספיגה משמשים כמערכת ביוב שאינה מחוברת לצנרת ראשית וכדי להשתמש בהם בצורה שוטפת, מבלי לסבול מהצפות ומעלייה של ביוב אל הקרקע, יש לרוקן אותם על בסיס קבוע. הריקון הזה נעשה על ידי ביובית, ששואבת את תוכן הבור, לרבות מי השופכין והפסולת שהצטברה בתוכו.

#2 ריקון של מפרידי שומנים – בור שומן הוא סוג של מיכל, אליו מועברים שמנים ופסולת שומנית מבתי עסק ומפעלים, שעושים שימוש בחומרים אלה ושנדרשים להתקין את מפריד השומנים על פי החוק. ממש כמו בורות ספיגה, גם במקרה הזה יש לרוקן את המיכל בקביעות כדי להשתמש בו שוב ושוב.

#3 שאיבת הצפה של מי ביוב – פעולה שנעשית אך ורק עם ביובית, כדי למנוע סכנה תברואתית. הביובית מסוגלת לייבש הצפה בתוך זמן קצר ולמנוע נזקים רבים לציוד וכן סכנת חשיפה לזיהומים.

#4 שחרור חסימותשאיבות של שוחות ושל קווי ביוב כחלק מתהליך של פתיחת סתימות ביוב.

חשוב מאוד לשים לב לסימנים המעידים על חסימה, בין אם מדובר בביוב ביתי, בבור ספיגה או במקורות ביוב אחרים – שמירה על תדירות מתאימה של ריקון הבורות והקפדה על שאיבות לפי לוח זמנים מתוכנן, יכולה למנוע תקלות פתאומיות ומצבי חירום שבהם תידרש עזרה של ביובית מעכשיו לעכשיו.

 

צוות ענק הביובית שואב ביוב

 

איך שואבים ביוב?

תהליך שאיבת ביוב עם ביובית, במידה והוא לא נעשה כפעולה קבועה אלא במצבי חירום, לרוב יהיה חלק מתוך כמה סוגים של עבודות שיתבצעו בשטח ויתנו מענה לתקלות קיימות בביוב.

השאיבה בדרך כלל תהיה הפעולה הראשונה מתוך שלבי הטיפול בבעיה כולה, זאת כיוון שרק לאחר ריקון ראשוני של תוכן הביוב – שניתן לעשות פעולות נוספות כמו הכנסת מצלמה או רובוט, ניקוי ביוב ועוד.

התהליך של שאיבת הביוב מורכב מכמה שלבים, שכל אחד מהם מתבצע בצורה יעילה, מהירה ובטיחותית:

#1 הביובית מתקרבת כמה שניתן למקום השאיבה – במידה שמדובר בביוב שנמצא במקום עם נגישות בעייתית, אנו מתאימים את סוג הביובית ושולחים אליכם – לשאיבה בחניון תת קרקעי, למשל, נשלח ביובית נמוכה, אך לבור ספיגה שנמצא בשטח שאינו סלול נשלח ביובית ניידת ולא את המשאית הסטנדרטית.

#2 מכניסים את הצינור לפתח הביוב – ואז מתחילים לשאוב את תכולת הביוב, על מנת שמי השופכין וגם פסולת שייתכן ודבוקה לבור הביוב או לצנרת, תתנתק מהדפנות ותישאב פנימה לתוך המיכלית.

#3 מרוקנים את התוכן הנשאב מתוך מיכלית הביובית – רק לקבלן ביוב עם רישיון והסמכה מותר לעשות את הפעולה הזאת של פינוי שפכים ופסולת ביוב – והיא נעשית באתרים מורשים בלבד, המיועדים לכך.

 

שאיבת ביוב עם ביובית

 

איך ניתן לשמור על התוצאה?

כדי לוודא שהביוב זורם בצורה תקינה, ראשית יש לדעת אילו סימנים מרמזים על תקלה, הנה כמה דוגמאות לסימנים כאלה:

✔️ ריח רע של ביוב שלא ברור מאיפה הוא מגיע.

✔️ ירידה איטית של מים אל פתחי הביוב בבית, למשל כיורים, פתח האמבטיה, המים באסלה.

✔️ הצפות חוזרות ונשנות שמרמזות על טיפול שאינו יסודי מספיק ועל תקלה חמורה ש"הסתתרה" ועדיין לא תיקנו אותה.

אם אתם מזהים את אחד מהסימנים הללו או אחרים אצלכם, אל תתמהמהו והזמינו מיידית את השירות המקצועי שלנו בענק הביובית – אם יש ספק אז לא ממתינים אפילו רגע, כי אחרת הבעיות עלולות להחריף ולהפוך למורכבות וגם ליקרות יותר.

כדי לשמור על מצב ביוב תקין אחרי שהביובית עשתה את העבודה שלה, חשוב להתנהל נכון עם הביוב ולהימנע מהשלכת פסולת אל פתחי הביוב.

בנוסף, בדיקות קבועות של מצב בורות הביוב במקומות הרלוונטיים ובעקבות כך הזמנת שאיבה בביוב בזמן – בורות ספיגה, או מפרידי שומנים – יאפשרו הזמנת שירות של שאיבה וריקון במועד הרצוי וימנעו נזקים לביוב.

 

ביובית – אינסטלטור על 

כאשר ישנה סתימה בפתח ניקוז בבית או סתימה באסלה, נוהגים לקרוא לאינסטלטור, שתחום המומחיות העיקרי שלו הוא בתוך הבית ופחות בתחום מערכת הביוב בחצר.

ככל שמדובר במערכת ביוב גדולה והסתימה בה מערכתית אינסטלטור אינו מספיק ויש להפעיל כוחות חזקים יותר.

במקרה כזה צריכים ביובית שהיא למעשה סוג של אינסטלטור על, עם כוחות חזקים הרבה יותר.

 

שאיבת בור ביוב

פתיחה של סתימת ביוב אינה משימה פשוטה. זה לא שמגיעים עם משאבה וצינור גדולים, מכניסים פנימה ושואבים.

החלק של שאיבת בורות הביוב, הוא רק תחילת הטיפול שכן אחריו, יש לזהות את הסיבה לסתימה ואז קובעים את דרך הטיפול.

לדוגמא, ישנו טיפול של פתיחת סתימת שורשים בביוב אשר עושים שימוש בחומרים אשר הורסים את השורשים ובכך פותחים את הסתימה. פעולת השאיבה היא פעולת ניקוי, כדי שיהיה ניתן לזהות ולאתר את הבעיה האמיתית בביוב.

הסיבות השכיחה לסתימות ביוב הן: שורשים שהסתננו וצמחו בבור הביוב, גושי שומן שנוצרו כתוצאה משפכי שמנים ומגבונים שנדבקו והפכו לסוג של גוש בד חוסם. 

לאחר הזיהוי, מתבצעת פעולה של הוצאת החסם, כולל ירידה לתוך הבור עצמו במידת הצורך.

לאחר שלב הוצאת החסם, מבצעים שטיפה יסודית לכל המערכת, כדי לוודא שאין עוד בעיות וכי הכל זורם כמו שצריך. 

 

שאיבת ביוב

 

מחיר שאיבת בורות ביוב

מחיר שירות ביוב נקבע בהתאם לסוג הבעיה המצריכה טיפול כאשר ישנו מחיר מינימום בסיס ואליו מצטרפות עלויות ככל שמדובר בבעיה מקיפה וגדולה יותר.

טבלת מחיר מוערכת *

סוג השירות הערכת מחיר
ביובית- שאיבת בור ספיגה החל מ- 600 ₪
פתיחת סתימות בביוב החל מ- 840 ₪
שאיבה וניקוי בור שומן החל מ- 630 ₪
ניקוי וירידה פיזית לבור ביוב החל מ- 1450 ₪

 

 * חשוב להבהיר כי שאיבה ופתיחת סתימות ביוב אינו תחום מדע מדויק. כל מערכת ביוב היא שונה, הן במיקום שלה, ביכולת הגישה ובסוג הבעיה.

באופן עקרוני המחיר יכול להיקבע בהתאם לתנאים ספציפיים של מצב המערכת עצמה.

לכן, רק לאחר שיחה טלפונית או לעיתים באמצעות שליחת תמונות נוכל לתת הערכה יחסית מדויקת לגבי העלויות הצפויות. 

 

מהירות זה שם המשחק

אנחנו בענק ביובית יודעים עד כמה מצב של סתימה במערכת הביוב היא קריטית. שפכים עולים אצל אנשים בבתים, בורות ביוב עולים על גדותיהם וזורמים לגינה ולמדרכה, הריח הופך בלתי נסבל.

לכן, אנחנו עושים מאמצים להגיע הכי מהר שאנחנו יכולים, כולל ביצוע תעדוף משימות בכדי לסייע לכל הלכודים במערכת הביוב.

 

הוגנות 

גם במצבי חירום, כאשר הלקוח זועק לעזרה, אנחנו שומרים על טווח המחירים שלנו, שירות מהיר והוגן בכל שלב של הדרך ובכל סיטואציה.

טיפ קטן: אם אתם בעלי בית פרטי או בבניין ציבורי (וועד בניין או חברת אחזקה) מומלץ שתכירו את מערכת הביוב שלכם. היכן הבור הראשי, היכן בורות הביוב המשניים, ברז המים הראשי וכדומה.

המידע הזה יעזור למקד ולאתר את הבעיה שלכם.

 

סיכום

הצפה או סתימה של ביוב היא משהו שלא ניתן לדעת לגביו מראש, אך זה לא אומר שלא כדאי להיערך אליו מראש.

היערכות מראש, אומרת מספרי טלפון מוכנים לשירותי ביובית בכדי לקבל שירות מהיר ויעיל.  

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן