עמוד הבית שירותים פתיחת סתימות בלחץ מים
פתיחת סתימות בלחץ מים
שתף
19 מרץ 2024

כיום, פתיחת סתימות בלחץ מים היא השיטה הטובה ביותר לטיפול בקווי ביוב שסובלים מחסימות מורכבות.

הדבר מתבצע על ידי ביובית ואמצעים נוספים שמאפשרים לבצע זאת בצורה מהירה ויעילה. אנחנו בענק הביובית מתמחים בכך וערוכים לבצע עבורכם גם עבודות ביוב נוספות בעת הצורך.

מתי צריך לפתוח סתימה באמצעות לחץ מים גבוה, איך הדבר מתבצע ומהן העלויות של עבודה כזאת? כל התשובות בשורות הבאות.

 

פתיחת סתימות בלחץ מים

 

שאלות נפוצות תשובות
מתי משתמשים בלחץ מים גבוה בביוב? המקרים הנפוצים ביותר הם כאשר צריך לפתוח סתימה בביוב כתוצאה מהצטברות של לכלוך, פסולת, שומנים, שורשים שחדרו, בטון / חומרי בניה וכדומה או לפתיחת מרזב סתום
כמה זמן זה לוקח? הזרמת מים בלחץ גבוה עם צינור מיוחד ודיזה ייעודית צפויה לקחת כ-20-30 דקות בממוצע
כמה זה עולה? החל מ- 550 ₪
איך זה מתבצע? לאחר זיהוי מקור הסתימה (לעיתים יש צורך בצילום הקו) מחדירים צינור לתוך הקו בנקודה הקרובה ביותר למוקד הסתימה ומזרימים מים בלחץ גבוה עד שהחסימה נפתחת

 

פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה – מתי?

לפני שנסביר לכם איך פותחים סתימה עם לחץ מים, חשוב שתבינו מתי השימוש בביובית הוא באמת הדבר הנכון ביותר, על מנת שלא תזמינו שירות יקר עבור סתימה פשוטה יחסית שכל אינסטלטור יכול לפתוח.

ניתן לציין מספר סתימות מאוד מורכבות שלא ניתן לפתוח בשיטות אחרות מלבד לחץ מים.

סתימות אלו נגרמות בשל חדירה של כמה גורמים:

✔️ חדירת שורשים – מרגע ששורשים מוצאים פרצה בצינור הביוב ומתחילים לחדור אליו, לא יעבור זמן רב עד שהם יפריעו בצורה משמעותית למעבר המים, עד לכדי התבטאות של סתימה עקשנית ובעייתית. עוד על חיתוך שורשי ביוב.

✔️ חדירת בטון לצנרת – חומר זה עשוי לחדור למערכת בעקבות השלכת פסולת שיפוצים שלא במקום המתאים.

✔️ חדירת שומנים – כאשר מזרימים אל מערכת הביוב נוזלים עתירים בשומנים (למשל, שמן טיגון, שמן מקופסאות שימורים וכו'), השומן יכול להיצמד לדפנות הצינורות ועם הזמן לחסום אותם לחלוטין.

חדירת פסולת אל צינורות הביוב בצורה שסותמת אותם בצורה קשה יכולה להיות גם מסוגים נוספים, כמו מגבונים, חיתולים ומוצרי היגיינה נשיים. כאשר הם נזרקים בכמויות גדולות לאסלה, הם נשטפים אל תוך המערכת ובסופו של דבר גורמים לחסימה.

היתרונות של צינור לחץ מים גבוה לפתיחת סתימות הם אפשרות טיפול בכל סתימה, גם הקשה והעקשנית ביותר, באופן מהיר וללא גרימת נזק סביבתי כלשהו תוך כדי העבודה.

 

כמה עולה לפתוח סתימות עם לחץ מים? מחירים:

אין תשובה חד משמעית לגבי כמה עולה לפתוח סתימה בלחץ מים, מאחר והדבר תלוי בגורמים רבים כמו סוג הביובית שתוכל לטפל בבעיה.

הדבר נקבע לפי הנגישות לשטח (מה שישפיע על גודל הביובית שתישלח), גורם החסימה, עד כמה היא חמורה וקשה לפתיחה (במידה ויש צורך לשלב גם דיזות מיוחדות, הדבר יכול להשפיע על המחיר) ומספר המוקדים שלה.

בנוסף יש לקחת בחשבון שלעיתים נדרשת עבודה מקדימה של שאיבת ההצפה שנגרמה בשל הסתימה או תיקון של קו הביוב בשל נזק שנגרם לצינורות ושהדבר טומן בחובו עלויות נוספות.

יחד עם זאת, מחיר פתיחת סתימה בלחץ מים גבוה באמצעות ביובית אינו צריך להיות יקר מידי ולגרום לכם להסס או לבחור באפשרויות אחרות, אתם פשוט צריכים להכיר אותנו – ענק הביובית.

תמצאו אצלנו מחירים משתלמים ואנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שיש. הנה טווחי המחירים המומלצים לעבודה כזאת:

מחירון פתיחת סתימה בלחץ מים מחירון מומלץ
עלות שטיפת ביוב בלחץ מים החל מ- 750 ₪
כמה יעלה לשטוף קו מרזב בודד החל מ- 550 ₪
מחיר פתיחת סתימה בלחץ מים עם צילום קו ביוב החל מ- 1250 ₪
ניקוי שאיבה ושטיפת מערכת הביוב החל מ- 1200 ₪
עלות פתיחת סתימת ביוב בלחץ מים בבניין משותף החל מ- 800 ₪
מחיר סילוק פסולת מהביוב החל מ- 700 ₪

 

באיזה ציוד משתמשים על מנת לפתוח סתימות בלחץ מים?

פתיחת סתימות ביוב קשות בלחץ מים מבוצעת כאמור על ידי ביובית. המשאית כוללת ציוד ומכשור מיוחד שמאפשר לה לטפל בכל סתימה, מורכבת ככל שתהיה.

אלו האלמנטים המרכזיים שנמצאים בה:

1) משאבה – מספקת את לחץ המים הנדרש לפתיחת הסתימה.

2) מיכל מלא מים – מספק את המים הנדרשים לתהליך.

3) צינור – מוביל את המים לתוך צינורות הביוב הסתומים.

4) דיזה – מתלבשת על ראש הצינור ומקנה לו פונקציות נוספות (ניגע בכך בהמשך).

כל האמצעים הללו יכולים להיות נישאים על גבי ביובית – משאית גדולה או כזאת קטנה ונמוכה, בהתאם למורכבות הנגישות למקום והכוח הנדרש לצרכי פתיחת הסתימה.

בנוסף נעשה שימוש במצלמות מיוחדות שמיועדות להעביר לאנשי המקצוע בשטח את כל המידע הדרוש להם, כמו מיקום החסימה, מידת החסימה, מספר מוקדי החסימה וכמו כן, מהו הגורם לה.

 

פתיחת סתימות בלחץ מים – שלבי התהליך

ישנם מספר שלבים לפתיחת סתימה בלחץ מים עם ביובית:

#1 תחילה יש לצלם את הביוב על מנת לאפיין את הסתימה.

#2 בינתיים הצוות גם בודק את השטח וקובע איזו ביובית נדרשת למשימה זו – ביובית גדולה או קטנה או ביובית ניידת, עבור מקומות שבהם הנגישות מאוד בעייתית.

#3 בשלב הבא יש להחליט לגבי לחץ המים הנדרש ובמידת הצורך גם לחבר אל הצינור דיזה מתאימה.

#4 לאחר מכן הצינור מוחדר לתוך קו הביוב דרך שוחה קרובה והמשאבה מספקת לחץ מים אדיר בצורה של "פעימות" (שאיבה ויניקה) עד שהגורם החוסם זז ממקומו ואינו מהווה עוד הפרעה לזרימת המים.

#5 לבסוף, מה שנותר הוא לבצע שטיפה יסודית של קו הביוב ולאחר מכן גם צילום נוסף כדי לוודא שאין יותר מוקדי חסימה.

 

 

מה עושים כאשר לחץ המים לבדו אינו מספיק לפתיחת הסתימה?

שימוש בביובית לפתיחת סתימות בלחץ מים הוא באמת פתרון מוצלח, אך כפי שכבר ציינו, לפעמים יש צורך לחבר אל הצינור גם דיזה מיוחדת. קיימים כמה סוגים והבחירה מתבצעת לפי סוג הסתימה שמתגלה בשטח.

הנה הדיזות העיקריות שנעשה בהן שימוש:

✔️ דיזה מגבירת לחץ – מגבירה עוד יותר את לחץ המים היוצא מראש הצינור כך שהגורם החוסם יצא יותר בקלות. פתיחת סתימת מגבונים בלחץ מים מתבצעת בדרך כלל תוך שימוש בדיזה כזאת.

✔️ דיזה קוצצת – מורכבת ממעין מטריית סכינים שנפתחת בעת סיבוב כאשר עובר דרכה זרם מים. כך היא יכולה לקצוץ כל מה שעומד בדרכה. טיפול בסתימות שורשים מתבצעת באמצעותה.

✔️דיזה חותכת – חזקה ביותר ובעזרת לחץ המים פועלת בצורה של מקדחה חובטת, מה שמאפשר ריסוק של בטון שהתייבש והתקשה בתוך הצינורות.

✔️ דיזה ממיסה – מיועדת עבור חסימות שנגרמו בשל שומנים שסתמו את הצנרת. השילוב עם לחץ מים גבוה מאוד, תוך שימוש בדטרגנטים שונים שאף הם מסייעים להמיס את השומן, מאפשר לפתוח גם סתימות מורכבות שכאלה.

 

פתיחת סתימה בלחץ מים גבוה

 

פתיחת סתימה בלחץ מים – לא רק עבור צינורות ביוב

שימוש בלחץ מים לפתיחת סתימה בצנרת ראשית של בניין משותף או בית פרטי הוא הדבר הנפוץ ביותר, אך ישנם גם מקרים נוספים שעבורם הדבר מתאים, כגון אלו הבאים:

✔️ פתיחת סתימות בבורות ספיגה – הקרקעית של בורות אלו יכולה להיסתם עקב משקעים שונים, כך שהמים לא יכולים לחלחל בקצב הרצוי אל תוך האדמה. שטיפה בלחץ מים גבוה מנקה את פני השטח ולאחר שאיבת תוכן הבור ניתן לחזור ולהשתמש בו ללא חשש מהצפה.

חשוב לציין שלא כל נותן שירות אשר פותח סתימות בלחץ מים רשאי לעבוד עם בורות ספיגה ושהדבר צריך להתבצע על ידי קבלן ביוב מורשה. אנחנו מוגדרים ככאלה ויכולים לעזור לכם גם בנושא הזה.

✔️ פתיחת מרזבים – גם אלמנטים אלו יכולים להיסתם במידה ולא מנקים אותם בזמן. כאשר הדבר קורה, אין שום צורך לשבור חלק מהם על מנת להצליח להגיע לסתימה וגם לא להחליף אותם בעלות יקרה. באמצעות לחץ מים חזק ניתן לפתור את הבעיה בקלות ובלחץ הרבה יותר נמוך בהשוואה לצנרת ביוב ראשית.

שיטת לחץ המים מתאימה גם לשטיפה של אלמנטים שונים במבנה מלבד צינורות הביוב, כגון שטיפת מאגרי מים.

צריכים טיפול בסתימה מורכבת? צלצלו אלינו עכשיו – ענק הביובית.

 

ראו גם: פתיחת סתימה קשה

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן