עמוד הבית שירותים שאיבת בוצה
שאיבת בוצה
שתף
30 אפר 2024

כאשר עולה הצורך לשאיבת בוצה, חשוב שהדבר יעשה על ידי קבלן ביוב מקצועי שמספק שירותי ביובית, מסוגל להגיע תוך זמן קצר מרגע הקריאה, לבצע את השאיבה במהירות וביעילות, תוך טיפול בכל הבירוקרטיה הנדרשת.

זה בדיוק מה שתקבלו כשתיפנו אלינו לענק הביובית לביצוע המשימה. צלצלו ואנחנו בדרך אליכם – 072-3319921.

 

שאיבת בוצה

 

בוצה – מה זה?

לא רבים יודעים מה זה בוצה ולכן נסביר קודם כל במה מדובר. בכל תהליך טיפול בשפכים יכולה להיווצר בוצה שהיא למעשה פסולת שכוללת חומרים אורגניים מוצקים ותרכובות שונות שיכולה להיות מאוד מזהמת. ישנם מספר סוגי בוצות והנה המאפיינים שלהם:

סוג הבוצה מאפייני הבוצה
בוצה ממקור ביתי מורכבת ממי הביוב שמנוקזים מהשירותים השונים בבתי מגורים (אסלה, כיורים, חדרי רחצה וכו'). היא מזוהמת מבחינה בקטריאלית ומהווה בערך 1% מסך כל נפח המים
בוצה תעשייתית מקורה מביוב של תהליכי ייצור שונים והיא יכולה להיות מאוד מגוונת מבחינת הרכב. החומרים המרכיבים אותה בדרך כלל רעילים
בוצה שומנית נוצרת עקב שהייה בבורות שומן ורקב, כמו במוסכים או עסקים אחרים שמתעסקים עם שמנים מינרלים. היא אינה מצויה בסביבה מימית, אינה זורמת ומתערבבת ובדרך כלל המשקעים שבה מאוד קשיחים
בוצה עירונית מי גשמים סוחפים אחריהם חול, אדמה, אבנים ולכלוכים אחרים. כולם מגיעים לאגני ביוב, עומדים שם ושוקעים עד לכדי היווצרות בוצה. היא שוקעת במהירות יחסית מאחר והחומרים בתוכה מוצקים מאוד

 

מדוע צריך לשאוב בוצה?

חשוב מאוד לדעת אילו סכנות יכולות להיגרם אם לא מפנים בוצה:

✔️ זיהום סביבתי – כל בוצה היא מזוהמת כך שאם היא נשארת זמן רב במקומה היא משחררת חומרים רעילים לסביבה, מה שבסופו של דבר יכול להגיע לכוסות המים שלנו.

✔️ הפרת איזון אקולוגי – הצטברות של בוצה יכולה לחסל גורמים שנדרשים מבחינת מאזן אקולוגי. למשל, צמחייה, חרקים וחיידקים חיוניים.

✔️ סתימה בצינורות הביוב – את הבוצה יש לפנות, אך אם יתבצע ניסיון לעשות זאת תוך הזרמה לתוך הביוב, הדבר בדרך כלל יסתיים בכישלון ובסתימה בצנרת.

✔️ אפקטיביות איסוף הנוזלים – במידה ולא מפנים בוצה, השקיעה ממשיכה להתבצע, פני השטח הופכים להיות עוד יותר קשיחים ועובי המפלס עולה על חשבון מפלס הנוזלים. במילים אחרות, אי פינוי בוצה מקטין את האפקטיביות של מקום איסוף הנוזלים.

ואם שאלתם את עצמכם מתי צריך לשאוב בוצה, הרי שהדבר צריך להתבצע באופן קבוע אחת לתקופה ובהתאם לצרכים, אחרת הבעיות יצופו.

 

כיצד שואבים בוצה?

אצלנו בענק הביובית שואבים בוצות באמצעות ביובית, הכלי המתקדם ביותר כיום לביצוע שאיבות מכל סוג.

שלבי שאיבת בוצה כוללים את הסדר הבא:

1) אפיון הבוצה – בשלב זה צוות הביובית בוחן את סוג הבוצה, המצב שלה, כמה זמן היא כבר התגבשה, מהי הכמות שיש לפנות ואת הנגישות למקום ובהתאם לכך קובע באיזו ביובית לבחור.

2) התחלת השאיבה – הביובית שנבחרה (משאית, קומבי, ביובית נמוכה) מגיעה למקום, צינור באורך ובקוטר המתאים מוחדר לעומק הבוצה ומשאבה רבת עוצמה מתחילה לפעול על מנת להעביר את הפסולת הנשאבת למיכל אחסון שנמצא על גבי הרכב. שאיבת בוצה עם ביובית בדרך כלל תספיק ולא ידרשו פעולות נוספות בשטח.

3) פינוי בוצה – בסיום השאיבה צריך גם לפנות את הבוצה שנשאבה. לאן מפנים בוצה לאחר שאיבה? לאתרים מיוחדים שנבחרים לפי סוג הבוצה והיקפי השאיבה, אך חשוב לציין כי הובלת בוצה צריכה להתבצע רק לאחר שקילה של הפסולת ונתינת אישור חתום למזמין העבודה.

4) טיפול בבוצה – לעיתים בזמן ההובלה והפינוי של הבוצה, צוות הביובית נדרש לבצע טיפולים שונים, כגון הכלרה או ערבול של הבוצה, בהתאם לנהלים.

ישנם שני מקרים שיכולים לסבך במעט את תהליך השאיבה של הבוצה. המקרה הראשון הוא של בוצה שנמצאת בשטח מאוד גדול ולעיתים אף ממוקמת בעומק הנוזלים. איך מתבצעת שאיבה של בוצה במקרה הזה? בנוסף לפעולת הביובית, ניתן לשלב בתהליך גם רובוט מיוחד שנע על פני השטח של הבוצה ומבצע את השאיבה ללא צורך במגע יד אדם.

המקרה השני הוא של בוצה ש-"עמדה" זמן רב ללא תנועה, שקעה והתגבשה בצורה מאוד חזקה. במקרה שכזה יש לבצע תהליך מקדים של גריסת בוצה באמצעות מכשיר מיוחד ורק לאחר מכן לשאוב אותה.

 

שאיבת בוצה

 

שאיבת בוצה – עניין למקצוענים בלבד

יש לדעת כי חל איסור מוחלט על שאיבת בוצה על ידי נותן שירות שפועל ללא היתר ו/או השלכתה במקומות שאינם מאושרים לכך על פי חוק – זוהי עבירה פלילית לכל עניין ודבר. עליכם גם לזכור שבוצה יכולה להיות מאוד רעילה, להכיל חומרים כימיים מסוכנים, מיקרואורגניזמים מחוללי מחלות ועוד.

אנחנו מודעים לכל הסכנות האלה ועל כן מציידים את העובדים שלנו בביגוד מיוחד שיגן עליהם. בנוסף לנו כקבלני ביוב, יש לא רק ביוביות מתאימות אלא גם היתר לבצע עבורכם את המשימה הזאת ולתת לכם את כל האישורים הנדרשים.

 

כמה עולה שאיבת בוצה?

מחיר שאיבת בוצה מתחיל ב-800 שקלים, אך העלות הסופית נקבעת רק לאחר חישוב של מספר פרמטרים:

✔️ סוג הבוצה – שאיבת בוצה שומנית תהיה בדרך כלל יקרה יותר משאיבת בוצה נוזלית. גם כאשר מדובר על שאיבת פסולת תעשייתית רעילה, הדבר עלול לייקר את המחיר.

✔️ היקף העבודה – ככל שמדובר על כמות בוצה גדולה יותר שיש לשאוב, מחיר העבודה יתייקר.

✔️ מורכבות הביצוע – מחיר שאיבת בוצה תלוי גם בכמה מורכב ומסובך לשאוב אותה. ישנן בוצות שממוקמות ממש עמוק וגם כאלה שכבר התגבשו בצורה חזקה ונדרש גם לגרוס אותן, מה שיגרום למחיר השירות להיות גבוה יותר.

לקבלת הצעה במחיר אטרקטיבי במיוחד התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר. מחכים לשיחתכם – צוות ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן