עמוד הבית שירותים פתיחת סתימות קשות
פתיחת סתימות קשות
שתף
15 מאי 2024

מי שניסה לבד יודע – פתיחת סתימות קשות בביוב היא אתגר לא פשוט ועל כן במרבית המקרים מחייבת הזמנת נותן שירות ברמה הגבוהה ביותר, ובמילים אחרות – ענק הביובית.

אנחנו קבלני ביוב שמחזיקים במספר אמצעים מתקדמים שמאפשרים לנו לפתוח כל סתימת ביוב, לא משנה עד כמה היא מורכבת. אנחנו מציעים לכם זמינות גבוהה, פריסת שירות רחבה ומחירים הוגנים.

 

פתיחת סתימות קשות

 

סוגי סתימות ביוב – איך מבדילים בין סתימה קלה לקשה?

לפני שנפרט בפניכם איך פותחים סתימות קשות בביוב, חשוב שתבינו איך בכלל מזהים שמדובר בסתימה מהסוג הזה ולא בסתימה קלה.

הנה טבלה שתסביר לכם מה ההבדל בין סתימה קשה לקלה:

מאפיינים סתימה קלה סתימה קשה
מאפיינים חוסמת את רוב קוטר צינור הביוב ולא מאפשרת למים לזרום כמעט לגמרי, מה שעלול להתבטא גם בהצפות לא חוסמת את רוב קוטר הצינור, קל יחסית לזהות את המיקום שלה וגם לטפל בה
מיקום רחוקה מאוד מפתח הניקוז או קופסת הביקורת וברוב המקרים ממוקמת מחוץ למבנה לא ממוקמת רחוק מפתחי הניקוז, היא בצנרת שבתוך המבנה ונגישה מאוד
דרך הטיפול הרצויה פתיחת סתימות קשות רצוי  שתתבצע על ידי קבלן ביוב שמספק שירותי ביובית מטופלת בקלות על ידי אינסטלטור רגיל
האם ניתן לטפל לבד רק איש מקצוע ידע איך לפתוח סתימות קשות בלי לגרום לנזק ולא ניתן לפתור את הבעיה לבד סתימות קלות ניתן לפתוח גם באמצעות פעולות עצמאיות, בין היתר ניקוי סיפונים, שימוש בפומפה, ניסיון להזיז את הגורם החוסם עם חוט מתכת ושימוש בחומרים כימיים שניתן לרכוש ברשתות השיווק השונות

 

התשובה שאנחנו נותנים ללקוחות ששואלים אותנו איך מזהים סתימה קשה בביוב בשטח היא שעליהם לשים לב לאופן שבו המים יוצאים.מאחר ומדובר בחסימה מלאה או כמעט מלאה של קוטר צינור הביוב.

הדבר גורם לכך שמי הביוב שזורמים בתוך הצינורות אינם יכולים להמשיך בדרכם ולמעשה מוצאים לעצמם את נקודת היציאה הקרובה ביותר. נקודה זו יכולה להיות פתח הניקוז של המים, קופסת הביקורת ואפילו החצר, כתלות במיקום של הסתימה.

למשל, אם הסתימה מתרחשת לאחר קופסת הביקורת בתוך הבית, מי הביוב יעלו מתוך קופסת הביקורת החוצה. אם מדובר בסתימה קשה מאוד בצינור ביוב ראשי שיוצא מהמבנה, המים בדרך כלל יצאו דרך שוחת ביוב קרובה שקיימת לפני החסימה ובמידה ואין שוחה כזאת בקרבת מקום, המים יעלו בחזרה מתוך פתחים קרובים בתוך המבנה, כמו השירותים, המטבח וכו'.

 

מאיזו סיבה יכולה להיגרם סתימה קשה בביוב?

אין תשובה אחת לשאלה מה עלול לגרום לסתימה קשה בצנרת, אך כן ניתן לציין מספר גורמים נפוצים:

✔️ שימוש לא נכון במערכת הביוב – למשל, זריקת מגבונים שאינם מתאימים לשטיפה באסלה או של חיתולים. בנוסף גם הזרמת שומנים בתוך צינורות הביוב מהווה שימוש לא נכון שגורם לסתימות מורכבות.

השומנים אינם מתערבבים עם המים ולכן עם הזמן וככל שמזרימים יותר שומן בצנרת הם שוקעים, לוכדים מוצקים שונים שמרחפים במים והופכים לגורם שחוסם בצורה משמעותית את קווי הביוב.

✔️ השלכת פסולת בניין – נותני שירות ואנשי מקצוע רבים מוצאים לנכון להיפטר מפסולת בנייה כזאת או אחרת (בטון, אבנים, גבס, חול, דבק, מתכות וכו') דרך קווי הביוב. חומרים אלו אינם זורמים, שוקעים ויכולים לגרום לחסימות מאוד קשות.

✔️ ליקויי בנייהצנרת ביוב שלא תוכננה או הותקנה בצורה הנכונה גורמת לזרימה שאינה מיטבית של מי ביוב בתוך הצינורות ומקדמת תנאים להתפתחות סתימה רצינית.

לכן, אם שאלתם את עצמכם איך מונעים סתימות קשות בביוב הביתי, הרי שהדבר תלוי קודם כל בהקפדה על שימוש נכון ולדעת מה אסור לזרוק לתוך הצנרת. בנוסף, קיים גם גורם נוסף שיכול לגרום לסתימה משמעותית ואינו קשור לשימוש לא נכון ושגם אותו חשוב להכיר.

אנחנו מדברים על סתימות ביוב שנגרמות עקב חדירת שורשים לתוך הביוב. שורשים שמוצאים את דרכם לתוך הצינורות (דרך חיבורי הצינורות או סדקים) גדלים לתוכם עד למצב שבו הם מונעים כמעט לחלוטין זרימה של מים. אלו סתימות שקשה לטפל בהן וניתן לפתוח רק באמצעים מיוחדים.

 

פתיחת סתימות קשות – השיטות:

אז איך ניתן לשחרר סתימה קשה בצנרת? הדבר תלוי בכמה מורכבת הסתימה והיכן היא ממוקמת בדיוק.

כאשר מדובר בסתימות קשות, כאלה שממוקמות בצנרת שעדיין בתוך המבנה, ניתן להשתמש באמצעים הבאים:

✔️ פתיחת סתימות קשות עם כבל מאסטר – זוהי ספירלה חשמלית שמורכבת מחוט מתכת, סיבים קשיחים שמחוברים אליו ומכשיר דמוי ממקדחה שמסובב את החוט במהירות. החדרת האלמנט הזה לתוך הצינור הסתום בתוך המבנה עד לנקודת החסימה והפעלת המכשיר מסוגלת לנתק את הגורם החוסם ממקומו ולשלוף אותו החוצה.

✔️ וואקום – יצירת וואקום ושחרורו לסירוגין מיועדים לזעזע את הגורם החוסם ולנתק אותו מהצינורות. הדבר יכול להתבצע עם מכשיר ידני (פומפה) או חשמלי שמפעיל לחצים יותר גבוהים ובמהירות משתנה. השיטה מתאימה לטיפול ראשוני בסתימות קשות בשירותים, במטבח, באמבטיה ובכיורים, שהמקור שלהן הוא מסתימה בביוב החיצוני.

 

פתיחת סתימות קשות

 

פתיחת סתימה קשה עם ביובית

במקרים רבים מים שעולים מפתחי הניקוז בבית הם סימפטום לבעיה הרבה יותר חמורה של סתימה מורכבת שהתרחשה בצינורות הראשיים והגדולים יותר שנמצאים מחוץ למבנה. איך מטפלים בסתימה קשה במטבח, באמבטיה, בשירותים או בכל מקום אחר שנובעת מבעיה בצנרת הראשית? על ידי הזמנה של שירותי ביובית ושטיפת הקו.

בשיטה זו ניתן לפתוח סתימות קשות עם לחץ מים גבוה, כשמקובל לחבר אל צינור הביובית גם דיזות מיוחדות שמטפלות באופן ממוקד בגורם החוסם – למשל, דיזה להמסת שומנים, לריסוק בטון ואבנים או לקיצוץ שורשים.

 

מחיר פתיחת סתימות קשות

קיים הבדל בין פתיחת סתימות קשות עם ביובית או אינסטלטור. ביובית היא הרבה יותר יקרה משאר האמצעים הקיימים, מה גם שהשירות ניתן על ידי חברות קבלניות בתחום הביוב שנחשבות ליקרות יותר. יחד עם זאת, הדבר מבטיח יכולת טיפול גם בסתימות העקשניות ביותר ועל כן לא כדאי להתפשר על פחות מכך.

עלות טיפול בסתימות קשות ומורכבות תלויה בסוג הביובית הנדרש למשימה, מספר החסימות לאורך קווי הביוב והאם צריך להשתמש גם בדיזה מיוחדת ולא רק בלחץ מים חזק.

הנה מחירון שיאפשר לכם לדעת כמה עולה לפתוח סתימה קשה בביוב באופן ממוצע:

עלות פתיחת סתימות קשות לפי סוג מחיר ממוצע
פתיחת סתימה קשה על ידי שאיבת פסולת ביתית החל מ- 700 ₪
כמה יעלה לפתוח סתימה מורכבת בביוב בבניין משותף החל מ- 700 ₪
כמה יעלה לשחרר סתימה קשה עם ביובית החל מ- 650 ₪
מחיר פתיחת סתימה קשה בחצר בבית פרטי החל מ- 650 ₪
עלות טיפול בסתימה קשה בביוב עם לחץ מים גבוה החל מ- 650 ₪

 

כפי שאתם יכולים לראות, מחיר פתיחת סתימה מורכבת לא חייב להיות יקר. פנו אלינו לענק הביובית לקבלת הצעת מחיר משתלמת.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן