עמוד הבית שירותים החלפת מכסה ביוב
החלפת מכסה ביוב
שתף
19 מאי 2024

החלפת מכסה ביוב אולי נשמעת לכם כמו משימה פשוטה, אך חשוב שהדבר יתבצע על ידי אנשי מקצוע כמו אלו שתמצאו אצלנו בענק הביובית.

יש כל כך הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון ולעיתים אף לוגיסטיקה מורכבת שלא מאפשרת לבצע את ההחלפה לבד.

אז אם אתם צריכים מכסה ביוב חדש, פשוט צרו איתנו קשר ותקבלו מחירים נוחים והתקנה מקצועית ומהירה.

 

החלפת מכסה ביוב

 

בשביל מה צריך מכסה ביוב ולמה חשוב להחליף אותו לפעמים?

מכסה הביוב הוא בעצם נקודת הגישה לצינורות הביוב שלכם. מתחת למכסה יש מעין בריכה בגדלים שונים שאליה זורמים מי הביוב דרך הצינורות הרבים. כאשר מתרחשת תקלת ביוב ניתן פשוט להרים את המכסה ולטפל בה בצורה ממוקדת.

מקרה מאוד נפוץ הוא החדרת צינור של ביובית לתוך השוחה שמתחת למכסה וביצוע שאיבה של הצפה או פתיחת סתימה בלחץ מים גבוה.

ניתן לציין מספר סיבות שבגללן צריך להחליף את מכסה הביוב:

✔️ החלפת מכסה ביוב שבור או תקול – זוהי למעשה הסיבה העיקרית לביצוע פעולה זאת. שבר גדול מאוד עשוי לגרום לפציעות ונפילות של מי שעובר במקום, אך גם שבר קטן מחייב החלפה מאחר והתפקיד של המכסה נפגע, ריחות עולים מהביוב, מים יכולים לצאת החוצה דרכו וכך גם חרקים ומזיקים אחרים.

✔️ עמידות לתנאי השטח – כפי שתקראו בהמשך, מכסי ביוב יכולים להיות מורכבים מחומרים שונים בהתאם ללחץ שמופעל עליהם, כך שלפעמים עולה הצורך להחליף את המכסה לסוג חומר אחר.

✔️ שינויים בבריכת הביוב – החלפת מכסה ביוב חיצוני בבריכת ביוב יכולה להידרש גם בגלל שינויים שהיא עברה וצורך במכסה שיעמוד בעומסים החדשים שלא היו לפני כן. דוגמא טובה לכך היא תוספת בנייה במבנה, הקמת עוד דירות וכתוצאה מכך צורך בשוחת ביוב גדולה יותר. בהתאם לכך יש להחליף גם את המכסה על מנת שיוכל לכסות על הפתח החדש.

עוד סיבה להחליף את מכסה הביוב היא על מנת לשפר את האסתטיקה שלו. כיום ניתן לבחור מכסים במגוון דגמים, צבעים ועיצובים שישתלבו היטב בכל שטח. זה חשוב במיוחד בבתים פרטיים בהם שוחת הביוב ממוקמת בחצר.

 

סוגי מכסים לביוב

לאחר שהבנתם מתי צריך להחליף מכסה בביוב, חשוב שתדעו גם מהן האפשרויות הבחירה העומדות בפניכם. קיימים כמה סוגים של מכסים לביוב. הנה טבלה שמרכזת לכם אותם ומתי כדאי להשתמש בכל סוג:

סוג המכסה מבחינת חומר תכונות ושימושים
מכסה לביוב ממתכת חזק מאוד, מתאים לנשיאת משקלים מאוד גדולים ולכן מוצאים אותו בעיקר בשטחים ציבוריים כגון חניונים
מכסה לביוב מפלסטיק קל משקל, נפתח ונסגר בקלות. הוא אינו מיועד לשאת משקלים כבדים ומשמש בעיקר בחצרות של מבנים ולא במקומות שעליהם נוסעים או חונים כלי רכב
מכסה לביוב מבטון זהו עוד מכסה חזק מאוד, עמיד לאורך זמן, אינו יקר כמו הברזל ובהתקנה נכונה משתלב אסתטית ומבנית עם מדרכות וכבישים. הוא יכול לשאת משקל רב ובשטח הפרטי נמצא אותו גם בחניות ושבילים מבטון
מכסה לביוב מנירוסטה השימוש במכסה מהסוג הזה אינו מתאים לתנועה של כלי רכב מעליו. בשל האסתטיות שלו מקובל למצוא אותו בחצרות בתים והוא יכול להגיע גם עם פתחים, מה שמאפשר זרימה של מים מבחוץ ישירות אל בריכת הביוב

כעת אתם יכולים להבין מה עדיף מכסה ביוב מבטון או פלסטיק ומתי כדאי להעדיף נירוסטה או מתכת – הדבר תלוי באופי השימוש בשטח. אם מדובר במכסה שעל פניו יונחו או ינועו עצמים כבדים, יש להעדיף את הבטון או המתכת על פני החומרים הקלים יותר.

 

החלפת מכסה ביוב בטון לפני ואחרי תמונה

 

החלפת מכסה ביוב – איך זה מתבצע?

אין זה משנה אם מדובר על החלפת מכסה ביוב בבית פרטי או על החלפת מכסה ביוב חיצוני בחצר של בניין משותף, חשוב לפנות אל קבלן ביוב שמתמחה בכך. הוא מכיר איזה תקנים למכסה ביוב קיימים כך שתוכלו להיות בטוחים שתקבלו מכסה איכותי שיעמוד בתנאי הרשות המקומית, לא יהיה בולט או שקוע מידי ויחזיק לכם לשנים ארוכות.

תהליך ההחלפה מתבצע באופן הבא:

1) הוצאת מכסה הביוב הקיים – לא תמיד קל לעשות את זה, במיוחד כאשר מדובר במכסה ישן מאוד שתקוע חזק ומסרב לצאת, כזה כבד מאוד שעשוי מבטון או כזה שננעל באמצעים כלשהם.

2) התאמה של מכסה חדש – כעת נותר להתאים עבור הפתח הקיים מכסה ביוב חדש מהחומר הנדרש. במידה ומדובר בשוחת ביוב שאינה תקנית, ייתכן כי יעלה הצורך לבצע בה גם שינויים מבניים בכדי שניתן יהיה להתאים עבורה מכסה תקני. על המכסה להתאים בדיוק לשוחה, "לשבת" עליה בנוחות ולסגור אותה היטב.

3) התקנת המכסה – התקנה של מכסה פלסטיק מתבצעת בדרך כלל בתנועה סיבובית של הברגה. כאשר מדובר במכסה עשוי בטון יש צורך בחיבור שלו למבנה השוחה באמצעות צמנט מתאים. במקרה זה גם יש צורך פעמים רבות במנוף, בשל הכובד הרב של המכסה.

 

החלפת מכסה ביוב

 

כמה עולה להחליף מכסה ביוב? מחירים:

מחיר החלפת מכסה ביוב בבניין משותף או בבית פרטי תלוי במספר דברים עיקריים וביניהם גודל המכסה וסוג החומר. עלות החלפת מכסה ביוב חיצוני תלויה במידה משמעותית גם בנגישות למקום, במיוחד אם מדובר במכסה ביוב גדול וכבד ממתכת או בטון שדורש הובלה מעט יותר מורכבת.

בנוסף, יש לקחת בחשבון שפעמים רבות יש צורך בביצוע פעולות נוספות בשטח שמייקרות את המחיר: למשל איתור של שוחת הביוב לפני כן, החלפה או שיפוץ של בריכת הביוב, הרמה של השוחה ועוד. הנה מחירון שמפרט בפניכם את העלויות הממוצעות של החלפת מכסי ביוב מחומרים שונים:

עלות החלפת מכסה ביוב לפי סוג מחיר ללא מע"מ
 החלפת מכסה של בור ביוב מבטון החל מ- 400 ₪
כמה יעלה להחליף בריכת ביוב החל מ- 1,100 ₪
מה המחיר של מכסה ביוב מברזל החל מ- 400 ₪
מה העלות למכסה לבריכת ביוב החל מ- 400 ₪

 

מוזמנים לפנות אלינו, לקבל מידע נוסף וגם הצעת מחיר משתלמת עבור החלפת מכסה ביוב בבית או בבניין שלכם. ענק הביובית.

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן