עמוד הבית שירותים פינוי שפכים
פינוי שפכים
שתף
17 יול 2023

אחת מהפעולות החשובות ביותר שיש לבצע לטובת שמירה על איכות הסביבה ומניעת בעיות תברואה היא פינוי שפכים. מדובר בשירות אשר כולל איסוף, שינוע וסילוק נכון של שפכי ביוב כדי למזער את השפעתם השלילית על בריאות האדם והמערכת האקולוגית.

במקרים בהם בשל סתימה או בעיה במערכת ביוב יש לבצע שאיבת ביוב, או במקרים של שאיבת הצפות ביוב, יש לפנות את השפכים השאובים לאתרי הטמנה מורשים על פי החוק, ולכן במקרים כאלו חשוב מאוד לעבוד עם חברה מקצועית אשר יש לה את הגישה למקומות הללו ויודעת כיצד לפנות את השפכים הללו בצורה הטובה ביותר.

 

מהו פינוי שפכים?

כאמור, פינוי שפכים זו למעשה פעולה שמבצעים לאחר איסוף ושאיבה של השפכים, והעברה שלהם באמצעות משאית הביובית למקום מורשה. בישראל יש חוקים ותקנות מסודרות לפינוי שפכים, וחשוב לעבוד עם חברה שמכירה את כל התקנות הללו ויודעת כיצד לבצע את הפינוי בצורה נכונה – ענק הביובית.

חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של שפכים, כמו שפכים של בורות ספיגה, שפכים אשר מפרידים שומנים או דלקים, שפכים של מי הביוב ועוד. לא משנה באיזה סוג של שפכים מדובר, בכדי לבצע את הפינוי שלהם בצורה נכונה יש לעשות שימוש במשאית ביובית אשר תעביר אותם למקום הנכון, בין אם זה למחזור ובין אם להשמדה או הטמנה.

אם אתם זקוקים לשירות פינוי שפכים, צוות ענק הביובית עומד לרשותכם ויכול לספק לכם את השירות הטוב ביותר בתחום. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחייג אלינו כבר עכשיו לטלפון: 072-3319921 ונשמח לעמוד לשירותכם!

 

שאיבה ופינוי שפכים

 

סוגי שפכים נפוצים

שפכים מכילים חומרים מסוכנים שיכולים לגרום לנזק גם מבחינה תברואתית וגם מבחינה טכנית.

המגע של הנוזלים הללו עם אדמה, לדוגמה, יכול לגרום להרס משמעותי של הצמחים הקיימים ולנזק ארוך טווח, שיפגע בהתפתחות העתידית של צמחיה באזור שנפגע. בשל תגובות כימיות שונות.

בהיבט הטכני, שפכים שחודרים למערכת הביוב יכולים, במקרה הפחות גרוע, לגרום לחסימות בדרגות שונות בתוך הצנרת – ובמקרה הרע להסב נזק לצינורות עצמם

אלו הם סוגי השפכים הכי נפוצים, שהנזקים שהם עלולים לחולל הם משמעותיים במיוחד:

#1 אמולסיות – בתעשיות יצרניות שונות מקובל לעשות שימוש באמולסיות, בשלבים שונים של תהליכי הייצור.

שפכים ממפעלים עלולים להכיל אמולסיות בשילוב עם חומרים מזיקים ומזהמים נוספים שנחשבים למסוכנים במיוחד לאיכות הסביבה.

#2 שמנים – החוק דורש מכל עסק שעושה שימוש בשמנים להתקין מפריד ייעודי לשומנים, שלא מאפשר להם לחדור למערכת הביוב.

שפכים שמכילים שמנים שבכל זאת מצליחים לחדור לביוב, למשל אם לא הותקן בור שומן בבית העסק או שלא שאבו אותו בזמן, יכולים להצטבר בתוך הצנרת ולייצר סתימות מורכבות.

נוסף על שני סוגי השפכים הללו, ישנם עוד כמה סוגים של חומרים שנחשבים למסוכנים, בעיקר שפכים שונים של מפעלים, בריכות, בתי חולים ומקומות אחרים.

חשוב להדגיש, כי החוק מורה באופן ברור על פינוי שפכים בצורה בטיחותית ועל ידי קבלן ביובית מורשה בלבד, על מנת למנוע כל מגע של החומרים הללו עם הסביבה.

 

המזהמים שקיימים בשפכים

בטבלה הבאה תוכלו להכיר את סוגי המזהמים השונים, שעלולים להימצא בתוך שפכים שמגיעים ממקורות שונים – וכך להבין מדוע חשוב כל כך לפנות אותם על פי דרישות החוק ובעזרת ביובית בלבד:

שפכים בתעשייה לפי סוג המזהם היכן הם נמצאים ומהו הנזק הפוטנציאלי שלהם
מזהמים אורגניים נמצאים בחומרי חיטוי, קוטלי חרקים, נפט גולמי ועוד. יכולים לגרום לבעיות בפריון, נחשבים למסרטנים ועלולים לגרום לפגיעה במערכת העצבים, בעיות התפתחות בתינוקות וילדים ונזקים למערכת החיסונית
סולפטים וסולפידים נמצאים בכמויות גבוהות במיוחד בתעשיית הטקסטיל והתרופות. יש להם ריח לא נעים, החשיפה אליהם מהווה נזק בריאותי אך ההרס שלהם הוא בעיקר סביבתי והם יכולים לגרום לקורוזיה בצנרת
בורון שכיח במוצרים כמו אבקת כביסה וסבונים, אך גם בחקלאות. הם מסוכנים מאוד לאיכות הסביבה והספיגה של שפכים מסוג זה באדמה עלולה להרוס גידולים חקלאיים ולגרום להרעלה של הצמחיה
פלואורידים נמצאים במי קולחין שנעשה בהם שימוש לצרכי השקיה בחקלאות. הם מסוכנים לבריאות האדם, בעלי החיים ולצמחיה ומכאן שהשקיה במים שמכילים אותם בריכוז גבוה, בסופו של דבר מייצרת נזק
מתכות כבדות קיימות הן במשק הביתי והן בתעשייה. כשהן נמצאות בריכוז גבוה הן יכולות לגרום לנזקים בריאותיים שונים, בין היתר לבעלי חיים ימיים ולגידולים חקלאיים
מלחים השימוש במלחים שכיח בכל מקום לצרכים שונים, בין אם לבישול, לניקיון או לתעשייה – בין היתר לייצור סודה קאוסטית המשמשת לשחרור סתימות בביוב.. שפכים שמכילים מלחים בכמות גדולה נחשבים למסוכנים לסביבה

 

כמה עולה פינוי שפכים?

מחיר פינוי שפכים מתחיל מכ 550 ₪, כאשר יש לקחת בחשבון גם את האגרה שיש לשלם על העברת השפכים אל אתר פינוי מורשה.

אם אתם רוצים לקבל מחיר מדוייק יותר המותאם לצרכים שלכם, חייגו אלינו כבר עכשיו לטלפון 072-3319921, או כנסו לעמוד המחירון באתר ואנו נשאל אתכם את השאלות הנכונות בכדי לקבל את כל המידע לו אנו זקוקים ובהתאם לכך נתאים עבורכם את המחיר הנכון ביותר.

 

פינוי שפכים מהיום להיום!

בכל יום נוצרים אינספור גלונים של שפכים מבתים, עסקים ופעילויות תעשייתיות. שפכים אלה, המכילים לעתים קרובות מזהמים ופתוגנים שונים, חייבים לעבור תהליך טיפול נכון ומדויק כדי להסיר את הזיהומים אשר יכולים להגיע מהם ולהפוך אותם בטוחים לסביבה.

באמצעות שילוב של טיפולים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים, מערכות סילוק שפכים מסייעות בהגנה על בריאות הציבור, במניעת זיהום מים ושמירה על איזון אקולוגי.

אם אתם צריכים לבצע פינוי שפכים, גם אם מדובר בצורך דחוף מהיום להיום, אל תחכו. אנו ערוכים לתת את השירות המהיר ביותר ולשלוח אליכם צוות מקצועי יחד עם משאית ביובית אשר מאפשרת לבצע את פינוי השפכים בצורה נכונה ובהתאם לתקנות, ולמנוע זיהומים או בעיות שונות.

 

מתי מומלץ להזמין ביובית לפינוי שפכים?

מומלץ להזמין ביובית לסילוק שפכים כאשר יש צורך לפנות שפכים בצורה מהירה ונכונה בהתאם לתקנות. משאית הביובית מבטיחה פינוי וטיפול בטוחים בביוב מאזורי מגורים, מסחר ותעשייה.

על ידי הזמנת ביובית, אתם יכולים למנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות, למנוע זיהום של מקורות מים ולתרום לבריאות הציבור הכללית ולרווחת הסביבה. בנוסף, מערכת ביובית מתוכננת ומתוחזקת כהלכה מסייעת למנוע סתימות של מערכת הביוב, הצפות ובעיות נלוות אחרות שעלולות לגרום לנזק והפרעה לסביבה.

לכן, בין אם מדובר בפינוי שפכים לצורך תחזוקה קבועה של מערכת ביוב עמוסה, ובין אם מדובר בצורך ספציפי בשל בעיה או הצפה של המערכת, חייגו אלינו כבר עכשיו והזמינו כמה שיותר מהר את שירותי הביובית שלנו אשר יאפשרו לכם לבצע פינוי של השפכים ביעילות ובנוחות.

 

פינוי שפכים עם ביובית

 

טיפים לבחירת חברה הנכונה לפינוי שפכים

כשמדובר בבחירת החברה המתאימה לפינוי פסולת, חשוב לוודא כי אתם בוחרים נכון ובוחרים בחברה אשר תבצע את העבודה בצורה נכונה ובהתאם לתקנות.

לשם כך, ריכזנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון: בראש ובראשונה קחו בחשבון את המוניטין והניסיון של החברה בענף וחפשו חברה שיש לה ניסיון מוכח של מתן שירותי פינוי פסולת אמינים ויעילים.

כמו כן, חשוב לבדוק אם לחברה יש רישיון והיא פועלת בהתאם לתקנות, אחרת תהיו חשופים לקנסות גבוהים ולסיכון הציבור. בנוסף, בדקו את מגוון השירותים של החברה והאם היא יכולה להציע לכם שירותים נלווים אשר יענו על כמה צרכים שלכם.

כך תוכלו לבצע בחירה נכונה יותר ולהזמין חברה שתענה על כל הציפיות שלכם.

ממה להיזהר כאשר מזמינים שירותים מחברה המבצעת פינוי שפכים?

כמו בלא מעט תחומים אחרים, לפני שאתם בוחרים חברה אשר מבצעת עבודות פינוי שפכים, המחיר יכול להוות סימן אזהרה משמעותי מאוד.

מחיר זול מידי, זול בצורה משמעותית וקיצונית לעומת המחירים בשוק, יכול להעיד על חברה פחות מקצועית או חברה המעניקה שירותים חובבניים, מה שיכול לגרום לכם ללא מעט בעיות בעת ביצוע העבודה או אחריה.

מצד שני, אתם גם לא אמורים לשלם מחיר יקר מידי, וכאשר המחיר מופרז ללא סיבה מוצדקת, יכול להיות שמדובר בעקיצה שכדאי להתרחק ממנה.

 

איך מפנים שפכים ולאן?

בגלל המסוכנות של החומרים שנמצאים בתוך השפכים והכמויות האדירות של המזהמים שקיימות בתוכם, חשוב לפנות אותם לאחר השאיבה בצורה הבטיחותית ביותר.

רק עם ביובית אפשר לעשות את זה, בזכות העמידות של צינורות השאיבה המחוברים אליה ושל המיכלית שבה הם מאוחסנים, המאפשרת את הפינוי וההובלה בצורה בטיחותית וללא מגע, עד להגעתה של הביובית אל אתרי הפינוי השונים.

לאן מפנים את התוכן הנשאב? זה תלוי במקור שממנו הוא מגיע ובסוג השפכים והחומרים שהם מכילים:

#1 ישנם סוגים מסוימים של שפכי תעשייה שניתנים לטיפול והפרדה, מה שמאפשר שימוש חוזר בחלק מהחומרים שמצויים בתוכם ולכן הם מגיעים למתקני טיהור. אלו בדרך כלל שפכים נוזליים שמכילים הרבה מים שאפשר למחזר אותם לצרכי השקיה חקלאית.

#2 שפכים אחרים עלולים שלא להכיל שום חומר שאפשר להשתמש בו שוב, או שהשפכים עצמם אינם ניתנים לטיפול ולהפרדת המזהמים כלל, לכן סוג זה של פסולת מועבר לאתרי הטמנה עם רישיון ייעודי, באופן שלא יפגע בקרקע או יגרום לנזק סביבתי.

 

האם ניתן לפנות שפכים לבד בעצמכם?

לחברת ענק הביובית יש ידע וציוד מיוחדים הדרושים לטיפול בסוגים שונים של פסולת, תוך הבטחת סילוק נאות ומזעור ההשפעה הסביבתית.

הצוותים שלנו בקיאים בתקנות המקומיות ויכולים לנווט בכל הדרישות הקשורות לפינוי וסילוק השפכים, כך שתוכלו להיות בטוחים כי זה יבוצע בצורה נכונה.

בנוסף, בחירה באנשי מקצוע לשירותי ביובית חוסכת זמן ומאמץ, ולכן גם אם יש לכם גישה למשאית ביובית, המקצועית, הניסיון והיכולות של צוות מקצועי עולות על החסכון שאולי אתם חושבים שתשיגו אם תנסו לבצע את העבודה הזו לבד.

לכן, חייגו אלינו כבר עכשיו לטלפון 072-3319921 ותוכלו להזמין שירותי פינוי שפכים מקצועיים אשר ניתנים על ידי המומחים בתחום!

 

לקריאת המשך: שאיבת בוצה

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן