אזורי שירות
עמוד הבית שירותים הצפת מים בבניין
הצפת מים בבניין
שתף
26 פבר 2024

הצפת מים בבניין מחייבת טיפול מהיר, ממוקד ויעיל על מנת להימנע מנזקים חמורים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פנייה אלינו – ענק הביובית.

אנחנו מסוגלים לשאוב אותה באופן מהיר באמצעות ביובית ואין זה משנה מה ההיקף שלה ועד כמה תנאי השטח בעיתיים.

בשורות הקרובות נסביר לכם מהי הצפת מים בבניין, איך היא נגרמת וכיצד באפשרותנו לטפל בה. בנוסף נענה על שאלות נוספות הקשורות בנושא.

 

איך יודעים שיש הצפה בבניין?

על פניו התשובה לשאלה איך יודעים שיש הצפה בבניין נשמעת ברורה מאליה – כאשר מבחינים במים שהצטברו במקום שהם לא אמורים להיות בו והם אינם נעלמים לאורך זמן. ברוב המקרים, אכן מדובר בתופעה שכזאת.

אלא שבמקרים אחרים הדבר לא כל כך ברור וניתן ללמוד על קיומה של ההצפה רק דרך סימנים עקיפים. למשל, אם מים חדרו לפיר המעלית, הם עשויים "לעמוד" שם זמן מה מבלי שאף אחד יידע על כך, עד שמתחילים להופיע ריחות רעים ומזיקים שמבשרים על הבעיה.

 

כיצד נגרמת הצפת מים בבניין משותף ואיך מטפלים בה?

הצפות בבניינים יכולות להתרחש בכל אחד מהחלקים בהם, אך נשאלת השאלה כיצד נגרמת הצפת מים בבניין משותף? ובכן, הדבר יכול להיות קשור למים שנוצרים בתוך המבנה אך גם לכאלה שמגיעים אליו מבחוץ.

גורמים להצפת מים בבניין יכולים להיות:

✔️ הצפה בבניין בשל חדירת מי גשמים – זהו תרחיש מאוד נפוץ בבניינים משותפים בו גשמים חודרים לבניין, זורמים למקומות הנמוכים ומצטברים שם, בין היתר בפיר המעלית, במקלט, קומת המחסנים, איזור החניות וכו'.

✔️ הצפה עקב תקלות במאגר המים בגג הבניין – מאגר מים תקול שעולה על גדותיו או דולף יכול לגרום בסופו של דבר להצפה, בין אם על גג המבנה ובין אם בחלק התחתון שלו.

✔️ הצפת ביוב בבית משותף – במידה ומתרחשת סתימת ביוב באחד מהחלקים של קווי הביוב של המבנה, המים אינם מסוגלים לעבור להמשך הצינור, מה שמתבטא בסופו של דבר בהצפה. הדבר יכול להתרחש בתוך הדירות בבניין, בחניון או בגינה, כתלות במיקום החסימה.

✔️ הצפה עקב נזילת מים – נזילת מים מהצנרת יכולה להיות מאוד איטית או מהירה. בשני המקרים, התוצאה הסופית עשויה להסתכם במים עומדים בתוך המבנה או בחצר שפשוט אינם מתפנים לשום מקום ושיכולים להמשיך ולגרום לנזקים נוספים.

✔️ הצפה בעקבות הפעלת ספרינקלרים – בבנייני מגורים חדשים מותקנת מערכת לזיהוי אש ועשן ומלבד אזעקה היא גם משחררת מים דרך מתזים לכיבוי השריפה שאולי מתחוללת. במקרים שבהם המערכת הופעלה, המים שהותזו יכולים להצטבר ולגרום להצפה.

לא משנה מה מקור המים, במקרה של הצפת מים בבניין הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא באמצעות פנייה אל קבלן ביוב שמספק שירותי ביובית.

בהתאם להיקף ההצפה ותנאי השטח, אנחנו נשלח אליכם ביובית מתאימה עם משאבה חזקה ומיכל איסוף נוזלים גדול ונשאב את ההצפה במהירות.

 

הצפת מים בבניין משותף

 

מהם הסכנות בהצפות במבנה מגורים?

כאשר יש הצפת מים בבניין חשוב מאוד לשאוב אותה במהירות האפשרית על מנת להימנע מנזקים חמורים.

הסכנות בהצפות במבנה מגורים – כפי שתראו, יש לא מעט:

✔️ סכנת חיים – מים שמצטברים במקום שאינו מיועד עבורם יכולים להגיע למגע עם חוטי חשמל ולגרום לסכנת חיים של ממש עקב התחשמלות.

✔️ פציעות – מים גורמים לרצפה להיות מאוד חלקה וכך גם למעקות. לא אחת דיירים ואורחים נפצעים בגלל החלקה בגין הצפה, מה שעלול לגרום לאיברים שבורים, פגיעות בשיניים וחבלות גופניות נוספות.

✔️ פגיעה במבנה – כל ליטר של מים מפעיל לחץ של קילוגרם על הקירות והרצפה. במידה ומצטברים מים רבים מידי, מאות ואף אלפי קילוגרמים יפעילו לחץ רב על המבנה ויסכנו את היציבות של הקירות והרצפה.

בנוסף, הצפת מים בבניין פוגעת בצבע ובטיח ובסופו של דבר ללא טיפול מהיר עשויה לגרום גם לנזקים נוספים ולעלויות תיקון מאוד גבוהות, וזה עוד לפני שהזכרנו את עניין העובש שעלול להופיע ולגרום לסכנה בריאותית.

דוגמא טובה לכך היא המקרה של מים עומדים לאחר הצפה שלא נשאבו במהירות. המים מחלחלים בין הרווחים של הריצוף, מצטברים מתחתיו, אינם יכולים לצאת, פוגעים בתקרה שמתחתם וביציבות הריצוף. פעולה מהירה תבטיח מינימום חדירת מים אל מתחת לריצוף.

 

שאיבת הצפת מים בבניין – מי אחראי לכך?

במילה אחת – אתם. מאחר ובניין המגורים נמצא בבעלות פרטית, האחריות על שאיבת הצפת מים בבניין היא על הבעלים. אם בבניין יש ועד בית, האחריות על התיקון היא עליו, שנדרש לתגובה מהירה והזמנת שירותי ביובית לטיפול בהצפה.

ומה לגבי בניין חדש מקבלן? מי אחראי לטיפול בהצפת מים בבניין כזה? הרי גם בניינים חדשים עשויים לסבול מהצפות מים כתוצאה מחדירת מי גשמים, נזילות מצינורות וסתימות ביוב. למעשה, התופעה אינה פוסחת גם על דיירי הפרוייקטים היוקרתיים ביותר.

אם מדובר בבניין חדש, אין שום סיבה להתחיל ולנהל דיונים עם הקבלן או מי מטעמו – גם במקרה זה האחריות היא על ועד הבית אך לאחר מכן, אם מדובר בליקוי כלשהו של מערכת הביוב או המים, ניתן להגיש בקשה או תביעה מסודרת נגד הקבלן. צוות ביובית מטעם קבלן מקצועי אף יכול לבצע אבחון מקיף בשטח שיעלה על הגורמים להצפה, מה שיעזור מאוד.

 

הצפת מים בבניין – כיצד מטפלים, משקמים ומונעים?

לאחר שהבנתם איך מטפלים בהצפת מים בבניין, חשוב שתדעו גם כיצד משקמים את הנזקים שנגרמו וגם איך מונעים את המצבים הללו מלכתחילה?

איך מבצעים שיקום נזקי הצפה בבית משותף? – השיקום כולל טיפול בקירות, תיקוני צבע, טיפול במערכת החשמל אם צריך, יבוש הרצפה על ידי מאווררים מיוחדים ולעיתים גם שאיבת הצפה מתחת לריצוף. ניתן להפעיל את הביטוח של המבנה כאשר קבלן ביוב חתום על המסמכים וכשסיבת ההצפה כלולה בסעיפי הפוליסה.

איך מונעים הצפות מים בבניינים? – כדאי מאוד להזמין את שירות הביובית אחת לתקופה על מנת לבצע שטיפה של קווי הביוב ולמנוע הצפות עתידיות, לטפל בבעיות של חדירת מי גשמים עוד לפני שמגיע החורף, לוודא בתחילת החורף כי המרזבים פתוחים,

להזמין שירות לטיפול במאגר המים באופן סדיר וכמו כן, להתקין משאבות טבולות במקומות נמוכים (כמו בחניון או במקלט) שגם ככה מועדים לפורענות מבחינת הצפות.

 

כמה עולה להזמין ביובית לשאיבת הצפת מים בבניין?

מחיר טיפול בהצפה בבניין באמצעות ביובית נקבע על פי מספר גורמים:

1) סוג הביובית – ביובית לשאיבת הצפת מים בבניין יכולה להיות מסוגים שונים. ככל שמדובר בביובית גדולה, כך היא בדרך כלל תהיה יקרה יותר.

2) זמן קבלת השירות – הצפה היא בדרך כלל עניין דחוף, כך שאם הדבר מתרחש באמצע הלילה, בסוף השבוע או בימי חג ויש צורך בביובית, מחיר השירות יתייקר. כמה עולה שאיבת הצפה בניין במקרה הזה? הדבר נקבע פרטנית בהתאם לדחיפות ההגעה.

3) מורכבות העבודה – לעיתים עולה הצורך לא רק לבצע שאיבה אלא גם לאבחן בשטח את הגורמים להצפה וגם לבצע תיקונים. גם במקרים כאלה יהיה צורך לשלם יותר.

הנה המחירים הממוצעים עבור שאיבת הצפות מים בבניינים באמצעות ביובית:

הצפה בבניין / בית משותף – מחיר לפי סוג שירות מחיר מומלץ
שאיבת מי ביוב בבניין משותף עם ביובית החל מ- 780 ₪
טיפול בהצפת מים בבניין כולל חיתוך שורשים החל מ- 1,120 ₪
עלות ושאיבת הצפת מים בגג וניקוי מרזב החל מ- 1,150 ₪
כמה יעלה לשאוב הצפה בחניון של בית משותף החל מ- 800 ₪

 

אנחנו בענק הביובית זמינים עבורכם מתי שתצטרכו עם שירותי ביובית ברמה הגבוהה ביותר. תמצאו אצלנו מחירים נוחים וגם תקבלו אחריות על העבודה שלנו.

צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם שירות!

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך
דילוג לתוכן